Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 21, 2019

Як зарядити мобільник від вогню?

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Як зарядити мобільник від вогню?

Якщо ви опинилися далеко від цивілізації й звичної розетки, достатньо буде лише розвести багаття. Студенти фізико-енерґетичного факультету Харківського національного університету імені Каразіна на чолі з Русланом Суховим, викладачем кафедри теплофізики та молекулярної фізики, розробили такий експериментальний пристрій усього за тиждень.

В основі розробки — дипломна робота одного зі студентів. «У крамниці ми купили елемент Пельтьє та електронні компоненти, зібрали перехідник, який перетворює слабкий сиґнал з елемента Пельтьє на такий, що підходить для зарядки мобільного. Усі деталі, які ми використовували, існують уже давно, просто раніше ніхто не збирав їх докупи», — розповів д-р Сухов.

Аби отримати заряд, необхідно розвести невелике багаття або просто запалити звичайну свічку. Згори над джерелом треба закріпити теплоелектричний елемент зарядки, а для того, щоби створити різницю теплових потенціалів, на металеву пластину слід поставити невелику ємність із водою. «Струм від пластини надходить спочатку в перетворювач, а потім — у телефон, так іде процес зарядки. Поки внизу пластини буде гаряче, а вгорі — прохолодно, — телефон буде заряджатися. Вода зверху має бути прохолодною, щоби забезпечити різницю в температурі. Вистачає води за температури 40 градусів», — пояснив Руслан Сухов.

За словами винахідників, аналогів такий пристрій не має не тільки в Україні, а й за кордоном. Унікальний зарядний пристрій важить трохи більше ніж 100 г, собівартість його виробництва — близько 150 грн. Свій винахід фізики вже випробували в туристичних походах. «У День відкритих дверей майбутні абітурієнти так захопилися, що півтори години заряджали свої телефони», — розповіли студенти-фізики.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...