Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Як розпізнати шахрая за голосом?

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Як розпізнати  шахрая за голосом?

Нова програма для мобільного телефону, розроблена спільними зусиллями японських компанії Fujitsu й Університету Нагоя, зможе визначити шахраїв за голосом і попередити власника телефону про небезпеку, повідомляється в прес-релізі компанії. Технологія миттєво аналізує телефонну розмову й за частотою повторення ключових слів, вібрацій голосу співрозмовника визначає ступінь загрози для власника телефону стати жертвою обману. Ба більше, вивчивши інтонації, зміни гучності голосу й тривалість пауз у розмові потенційної жертви, нова програма визначає, наскільки сама людина готова піддатися переконанням шахраїв, і в прямому сенсі б’є на сполох: на екрані апарата спалахує напис: «Ризик шахрайства — високий». Нова технологія здатна визначити обман із точністю до 90 %.

Розробники вважають, що людина не завжди може розпізнати за голосом, наскільки чистими є наміри її співрозмовника. Нова система може вберегти від стресу людей похилого віку, що все частіше стають жертвами авантюристів. Надалі розробники планують удосконалити систему, аби тривожний сиґнал міг за допомогою електронної пошти чи sms надійти на телефон до родичів літніх людей.

У своєму нинішньому вигляді система розрахована, перш за все, на всі види смартфонів, але потім вона може бути використана й на стаціонарних телефонних апаратах. До вересня нову технологію випробують в Університеті поліції Японії та деяких банках міста Нагоя. Якщо експеримент виявиться вдалим, його можуть незабаром застосувати японські стільникові оператори. Зазначимо, що, незважаючи на всі зусилля поліції, тільки торік загальна сума збитків від телефонного шахрайства склала близько 155 млн USD.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...