Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Як маскувати події в часі?

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Як маскувати події в часі?

Фізики, що фінансуються Пентаґоном, оголосили про створення технології, яка дозволяє приховати будь-яку подію в часі. Суть експерименту полягає в керуванні світлом таким чином, що подія на незначну частку секунди залишається невидимою для стороннього спостерігача. Цей експеримент є ще одним кроком на шляху створення ідеального камуфляжу (просторово-часового маскування), здатного приховувати від спостерігача різні об’єкти та події.

Нова технологія використовує той чинник, що різні частоти світла можуть рухатися з різною швидкістю. Науковці пропустили пучок зеленого світла через волоконно-оптичний кабель. Промінь пройшов крізь двобічну лінзу, яка розділила промінь на швидший синій і повільніший червоний. Крихітна різниця у швидкості двох променів дає змогу скористатися «щілиною» між червоним і синім променями. Поки що ця щілина невеличка — усього 50 пікосекунд, але її достатньо, аби «втиснути» в імпульс лазера якусь короткотермінову подію. Наприкінці експерименту обидва пучки знову проходять через лінзу, яка цього разу прискорює червоний і уповільнює синій промені. У підсумку два промені знову збираються в один зелений промінь і на приймачі випромінювання неможливо виявити факт тимчасового часового розриву.

Цей експеримент можна порівняти зі залізничним переїздом на шосе з пожвавленим рухом. Під час проїзду потяга автомобілі зупиняються на переїзді, розриваючи дорожній трафік. Коли потяг проходить, автівки, що зупинилися, прискорюються й наздоганяють трафік перед ними. Для стороннього спостерігача потік автомашин виглядає цілком нормально, і немає жодних доказів того, що потяг зупиняв рух.

Наразі науковці працюють над збільшенням тимчасового розриву на кілька порядків: до мілісекунд. Така технологія має величезний потенціал для використання в захищених лініях волоконно-оптичного зв’язку — оптичний сиґнал можна розділити на частини та відправити з різною швидкістю, а потім з’єднати на приймачі, що фактично унеможливить перехоплення.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...