Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Вакцина від кокаїнової залежності

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Вакцина від кокаїнової залежності

Американські мікробіологи створили вакцину від кокаїнової залежності на основі не шкідливого для людини аденоасоційованого вірусу — переносника ґенів, які забезпечують виробництво білка, що викликає несприйнятливість до наркотику.

Група під керівництвом Кіма Янди з Інституту Скріппса раніше вже випробовувала на тваринах вакцини, які «вчать» імунну систему організму зупиняти переробку героїну й запобігати наркотичному сп’янінню. Новий засіб діє за тим самим принципом, але як засіб доставки діючої речовини в ньому використовуються віруси.

«Ми припустили, що ефективна антикокаїнова вакцина може бути створена зі застосуванням переносника ґенів — аденоасоційованого вірусу, що забезпечить постійне виробництво антикокаїнових моноклональних антитіл, яке буде затримувати кокаїн у крові, перешкоджаючи його надходженню в мозок», — наголосив д-р Янди.

Аденоасоційований вірус легко проникає в клітини організму й може вбудовувати свій ґеном у ґеном клітин, тому цей вірус часто використовують для створення вірусних векторів — переносників ґенів для ґенної терапії. В експериментах на мишах розроблений групою Янди вірус-переносник продемонстрував свою здатність забезпечувати постійне виробництво антитіл. Для того, щоби забезпечити стійку несприйнятливість до наркотику, було достатнього однієї ін’єкції вірусу-носія ґенів.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply