Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

ВАК знову запустили

Автор:

|

Квітень 09, 2015

|

Рубрика:

ВАК знову запустили
Рольф Хоєр

Рольф Хоєр

Великий адронний колайдер (ВАК) знову відновив роботу 5 квітня. «Це просто фантастика — побачити ВАК таким після двох років капітального ремонту», — сказав Рольф Хоєр, генеральний директор Європейської організації ядерних досліджень. Як він заявляв раніше, до кінця травня потужність колайдера вдвічі перевищуватиме потужність пристрою до його зупинки 2013-го.

Пізніше вчені планують провести досвід зі зіткненням двох протонів на швидкості, близькій до швидкості світла, щоби спробувати отримати інформацію про темну матерію, яка займає близько 23 % речовини Всесвіту. Серед інших наукових планів — дослідження суперсиметрії й антиматерії.
Великий адронний колайдер побудовано на 100-метровій глибині під кордоном Франції та Швейцарії. Це — 27-кілометровий кільцевий тунель, в якому встановлений прискорювач заряджених частинок у вигляді гігантської труби. Мета досліджень — запустити пучки протонів у різні боки, розігнати їх до величезних швидкостей, близьких до світлових, після чого частина з них зіткнеться між собою з енергією 14 тераелектронвольт. При таких енергіях повинні народитися нові елементарні частинки, і науковці зможуть наблизитися до відповіді, як був створений Всесвіт. У липні 2012 року дослідники заявили, що їм удалося виявити нову частинку — імовірний «бозон Хіггса», або «частинку Бога», яка, згідно зі Стандартною моделлю фізики, створила Всесвіт. 2013-го колайдер зупинили для проведення модернізації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply