Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Україна створила унікальну навігацію

Автор:

|

Січень 23, 2014

|

Рубрика:

Україна створила унікальну навігацію

У межах виконання проекту «Циклон-4» Україна створила унікальну навігаційну систему. Про це повідомив Юрій Алексєєв, голова Української державної космічної агенції. За його словами, уже «завершено програму відпрацювання бортової системи інформації для «Циклону-4», тобто Україна стала власником документації до технології виробництва лазерного гіроскопа».

«У світі лише три держави може це робити. Так сталося, що ми були змушені цим займатися й зараз фактично розірвали ту пуповину з навігації, що нас утримувала із кимось. Тепер ми маємо замкнутий цикл виробництва лазерного гіроскопа», — заявив посадовець. Він також зазначив, що другий пуск ракети-носія (РН) «Дніпро» цього року підбив підсумки шестирічної роботи заводів «Арсенал» і «Хартрон» зі створення такої системи.
«Циклон-4» — проект українського космічного ракетного комплексу, куди входитиме ракета-носій «Циклон-4» і наземний комплекс, що забезпечує проведення на космодромі робіт із підготовки та запуску РН і корисного навантаження.
РН «Циклон-4» є поліпшеним варіантом триступеневої ракети-носія «Циклон-3» і призначена для оперативного та високоточного виведення на колові, геостаціонарні та сонячно-синхронні орбіти космічних апаратів різного призначення з космодрому в Алькантарі (Бразилія). Вона дасть змогу виводити на екваторіальну орбіту на висоті 500 км корисне навантаження масою до 5,5 т і до 1,8 т — на геоперехідну орбіту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply