Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Цифрове недоумство

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Цифрове недоумство

У Південній Кореї медики відзначають значний стрибок розвитку нової хвороби під назвою «цифрове недоумство». Цей термін указує на зниження пізнавальних здібностей людини, яке зазвичай спостерігається в людей, що пережили серйозні черепно-мозкові травми або психічні захворювання. До групи ризику потрапляє молодь, яка не може обходитися без різного роду ґаджетів, бо без них почувається безпорадно та розраховує тільки на цифрову, а не на власну пам’ять.

Республіка Корея налічує найбільшу у світі кількість власників смартфонів у зв’язку з високим попитом на них та швидкісними інтернет-мережами. Уперше фахівці заговорили про «електронну» загрозу ще в 1990-х рр., коли медики виявили, що надмірне використання пристроїв негативно впливає на розвиток мозку. Молоде покоління, що покладається лише на ґаджети, активніше розвиває ліву півкулю мозку, правій же в цьому випадку бракує практики. Однак саме права півкуля регулює концентрацію та пам’ять. Подібна затримка її розвитку в 15 % випадків провокує ранній розвиток недоумства.
Причому діти більше за дорослих схильні до ризику, оскільки їхній мозок усе ще росте. Ситуація стрімко погіршується, зростає кількість дітей і підлітків віком від десяти до 19 років, які користуються своїми смартфонами понад сім годин на день. У Південній Кореї вже масово запускаються курси з боротьби зі залежністю від смартфонів. Судячи з опублікованих даних, більш ніж 2 млн корейців, тобто кожен десятий, не може жити без мобільного пристрою.
Подібна залежність простежується не лише в країнах Азії, а й у всьому світі. Учені з університету штату Кентуккі склали перелік симптомів, які властиві інтернет-залежності у людей. За їхніми даними, до 38 % усього населення США страждає на залежність від комп’ютерів. У багатьох азіатських і європейських державах уже розробляються способи лікування від такої недуги.
Наприклад, у Китаї інтернет-залежність прирівняли до алкоголізму, а в Південній Кореї одна з лабораторій Сеула використовує під час роботи з інтернет-наркоманами техніку, аналогічну до тих, що застосовуються для лікування алкоголіків, включаючи терапію віртуальної реальності.
Зазначимо, що до симптомів формування такої залежності належать різкі перепади настрою, неконтрольований інтерес до Інтернету й цифрових медіатехнологій, нездатність стежити за часом свого перебування за комп’ютером або ж у мережі, потреба у збільшенні часу або ж у новій грі, щоби досягти бажаного настрою, спад соціальної активності, продуктивності, а також якості праці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply