Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 7, 2020

Світ шаленіє від полювання за покемонами

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

Світ шаленіє від полювання за покемонами

Pokemon Gо

Японська компанія Nintendo нещодавно випустила Pokemon Gо — гру з елементами доповненої реальності, яка працює в смартфонах на iOS і Android. Додаток пропонує шукати та приручати покемонів, захованих у реальному світі. Доповнена реальність застосовується в іграх вже кілька років, але Pokemon Gо, здається, влаштувала революцію: додаток б’є рекорди популярності, а гравці не можуть відірватися від пошуку покемонів навіть на побаченнях або на акціях протесту.
Це — перша гра Nintendo для сучасних смартфонів. Телефони повідомляють власникам про те, що поруч захований покемон, за допомогою звукового сигналу та вібрації. Мета гри — знаходити та тренувати покемонів, аби потім брати участь у битвах із покемонами інших гравців. Додаток можна завантажити безкоштовно, але в ньому передбачені внутрішньоігрові покупки.
Гра офіційно доступна в США, Австралії та Новій Зеландії. Додаток наразі не запускають в інших країнах, побоюючись навантаження на сервери. Але жителі Канади вже вигадали спосіб грати в Pokemon Gо, не використовуючи додаток: вони малюють та імітують гру.
Pokemon GO — найуспішніший продукт Nintendo за тривалий час. На хвилі популярності гри акції японської компанії на Токійській біржі до 11 липня подорожчали більше ніж на 25 % — рекордне зростання з моменту виходу Nintendo на біржу 1983-го. Pokemon GO здатен не тільки вивести Nintendo на ринок ігор для мобільних пристроїв, але і поправити фінансові справи компанії.
За два дні Pokemon Gо став найпопулярнішим додатком у американському AppStore; частка користувачів Android, завантаживших Pokemon Gо в США, перевищила 5 %. У день користувачі проводять за грою в Pokemon Gо більше часу, ніж у WhatsApp, Instagram, Snapchat і Facebook Messenger. Користувачі Pokemon Gо захопилися грою не на жарт. Ігрова механіка, що передбачає пошук віртуальних об’єктів у реальному світі, виявилася напрочуд вдалою. Іноді «покестопами» стають пам’ятки (парки, музеї, пам’ятники), але часто користувачі виявляють покемонів у найнесподіваніших місцях: монстри можуть ховатися в церкві, на цвинтарі, в стрип-клубі, чи поліційному відділку. Заглибленість у гру вже стала причиною травм і різних зловживань.
Декотрі гравці в Pokemon Gо так зосереджуються на ігровому процесі, що перестають помічати навколишній світ. Один із перших нещасних випадків, пов’язаних із грою, був зафіксований у США вже через півгодини після виходу програми в AppStore: користувач Reddit, захопившись, не помітив у себе на шляху рівчак, упав і пошкодив ногу. Пояснюючи лікарям те, що трапилося, він вирішив розповісти, що отримав травму, вигулюючи собаку. Покемони, заховані у важкодоступних місцях, призводять і до несподіваних знахідок. Так, у штаті Вайомінг підліток шукав у річці водяного покемона і виявив труп.
Своєю чергою, Меморіальний музей Голокосту у Вашинґтоні вже звернувся до відвідувачів із проханням не грати в Pokemon Go на своїх смартфонах на території музею. Зараз музей намагається зрозуміти, як видалити свою локацію з гри. Сусіднє Арлінгтонське військове кладовище також звернулося до відвідувачів із аналогічним проханням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply