Студент створює комп’ютерні ігри, щоб вивчати історію

Юрій-Ігор Сиротинський, студент третього курсу Національного університету «Львівська політехніка» — розробник комп’ютерних і мобільних ігор, які ґрунтуються на фактах із історії України, зокрема, Галичини. Спільно з колегами вже розробив три освітні гри про історію України. У планах має випуск четвертої. Він розповів про те, як відеоігри дозволяють навчатися чогось цікавого.
«Чому історична тематика надихнула? Бо ця тема для нас доволі болюча. Моя мама любить часто казати і я також так думаю, що теперішня українська проблема — комплекс меншовартості. У багатьох українців помічаю і, відверто кажучи, у себе теж, що в нас є багато прогалин із історії України. Всі знають про княжу добу, про Володимира Великого, Ярослава Мудрого, а далі — прогалина в кілька століть аж до моменту виникнення козацтва. А що було між тим, українцям важко згадати й розповісти. Тому одна з наших ігор — саме про короля Данила, щоб нагадати, що в нас також були свої королі, герби… Вписати тодішні українські землі в європейську парадигму тих часів просто необхідно, бо в нас була своя неповторна держава», — поділився п. Юрко.
Він вважає, щоб зробити історію цікавішою, потрібно надати героям реальних рис, зробити більш живими та зрозумілішими, щоб теперішня молодь могла на них у певних аспектах рівнятися, ставати більш патріотичною. «Перша наша гра про переможні подвиги: від походу на Царгород до боїв за донецький аеропорт. Друга ж гра — про еліту, про маловідомі, але значимі імена українців, яких не знайдеш у підручниках із історії. Гра дозволяє краще пізнати їхні біографії та більше відчути непросту історію України. Приміром, мені найбільше запам’яталися Ніл Хасевич і Михайло Симчич, обоє діячі ОУН та УПА, котрі кожен у свій власний спосіб допомагали українській справі та намагалися досягнути основного — створити самостійну Україну», — каже студент. Ігри розробляли за участі консультантів — знавців історії України, а саме істориків Івана Хоми та Петра Костюка.
Як повідомляв «Міст», в Українському інституті національної пам’яті розробляють настільні ігри, які допомагають краще вчити історію.
Юрій Мартинович, Центр комунікацій «Львівської політехніки»
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо