Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Студент надрукував робочу гвинтівку на 3D-принтері

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

Студент надрукував робочу гвинтівку на 3D-принтері

Один американський студент надрукував на 3D-принтері гвинтівку з пластику й продемонстрував, як кожен може змайструвати таку саму. На друкування зброї юнакові знадобилося 9 годин та 50 USD — на матеріали. Із металу в ній — лише одна деталь. Свою зброю хлопець уже випробував на полігоні. Експеримент засвідчив, що вона може вистрілити лише 600 разів. Але стріляє справжніми бойовими патронами.

Хлопець уже отримав ліцензію на виготовлення зброї з пластику. Він не робить зі свого винаходу таємниці. Інструкція з виготовлення гвинтівки вже є у вільному доступі в Інтернеті. Передбачається, що для створення готових моделей буде досить комп’ютера та 3D-принтера RepRap, ціна якого становить близько 1 тис. USD. RepRap здатен надрукувати більшість деталей для іншого такого принтера, тобто може «самовідтворюватися», причому в буквальному сенсі.
Досвід друку зброї на принтері показує потенційну доступність зброї для широкого загалу. Нинішній уряд США досить активно просуває ідею про обмеження вільного продажу зброї, що викликає в противників цієї ініціативи бурю емоцій.
Зазначимо, «аматорський» 3D-принтер було представлено на виставці CeBit, що відбулася в Ганновері. Пристрої, здатні друкувати пластикові предмети, уже продаються на території Росії, однак дозволити собі такий апарат може не кожен — через його досить високу вартість. 3D-принтер німецької компанії Fabbster коштуватиме покупцям у 1,5 тис. USD.
Виробник моделі зазначив, що з удосконаленням процесу виробництва ціна на пристрій падатиме. Для того, щоби «роздрукувати» об’єкт розміром із півлітрову пляшку, принтеру потрібна година. Об’єкт виготовляється за допомогою накладення кількох шарів пластика завтовшки 88 мкм (товщина людської волосини).
При створенні одного «друкованого» предмета можна використовувати різні матеріали. Моделі для 3D-друку можна виготовляти самотужки в спеціалізованих програмах або скачувати з Інтернету. Зараз максимальні габарити «відбитка» повинні складати не більше, ніж 22 x 22 x 21 см, але теоретично немає обмежень щодо розмірів об’єкта.
Компанія Fujitsu також випустила мобільний комп’ютер, оснащений екраном із діагоналлю 10 дюймів і системою біометричної ідентифікації. Так, щоб отримати доступ до функцій, користувачеві потрібно прикласти палець до сканера. Поки що це – лише прототип, але пристрій, за словами очевидців, працював безвідмовно. Наявність біометричного датчика, стверджують розробники, ніяк не вплине на розміри пристроїв. А ось ціни на картридж для принтера (або його аналог для такої техніки), на жаль, озвучено не було.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply