Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

США випередили Японію

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

США випередили Японію

Комп’ютер IBM Sequoia вивів США на перше місце в рейтинґу найшвидших суперкомп’ютерів у світі. Запущена нещодавно обчислювальна система витіснила японський K сomputer, розроблений Fujitsu, на друге місце. Таким чином, Сполучені Штати відновили втрачене два роки тому лідерство, коли найпотужнішим у світі було визнано китайський комп’ютер.

Машина ІВМ виконуватиме моделювання, що допоможуть продовжити термін служби ядерної зброї, яка має здатність із часом застарівати. Це дасть змогу уникнути її підземних випробувань. Суперкомп’ютер змонтували у Каліфорнії, у Національній лабораторії Лоренса Лайвмора, підвідомчої Міністерству енерґетики США. «Оскільки Sequoia, імовірно, — найшвидший у світі, його обчислювальні можливості підвищують нашу впевненість у ядерному стримуванні в масштабах країни, — розповів Томас Д’Аґостіно, адміністратор Національної адміністрації з ядерної безпеки. — Sequoia також представляє стале лідерство Америки в проведенні високошвидкісних обчислень». За одну годину комп’ютер ІВМ може обчислити стільки ж інформації, що й 6,7 млрд людей із калькуляторами — за 320 років безперервної роботи.

Хоча США вдалося очолити рейтинґ супер­комп’ютерів, зараз у його першій десятці присутні всього три американські машини, тоді як ще півроку тому їх було п’ять. У Китаю та Німеччини — по два суперкомп’ютери, а в Японії, Франції й Італії — по одному. Однак IBM, зазіхнувши одразу на п’ять із десяти позицій, проявила себе як провідний світовий виробник великих обчислювальних машин.

Девід Турек, який очолює в компанії ініціативу Deep Computing, сказав, що його фірма протягом двох років готувалася відновити втрачене лідерство. «Було ґрунтовне планування. Ми знали, що цей день настане», — радіє він.

Sequoia в 1,55 разу швидший за модель Fujitsu й використовує 1,5 млн процесорів. Суперкомп’ютер IBM, крім того, ощадніше використовує енерґію, ніж Fujitsu. Якщо японський

К computer споживає 12,6 меґавата, то Sequoia — 7,9 меґавата. Пан Турек переконаний, що Sequoia — «вершина енерґоефективності» й що світ відреаґував на його появу «з великими ентузіазмом». «У Європі урядові лабораторії вже висловили зацікавлення», — додав він.

Рейтинґ суперком­п’ю­терів складають і оновлюють щопівроку німецький професор Ганс Мйоєр і американський професор Джек Донґарра, який розповів, що навряд чи протягом наступного року котромусь із виробників удасться перевершити IBM. «Sequoia справляє потужне враження», — зауважив він. Першим комп’ютером, що очолив рейтинґ 1993 року, став CM-5/1024, розроблений фірмою Thinking Machines. За словами п. Донґарри, Sequoia в 273 930 разів швидший за нього. «Обчислення, для яких Thinking Machines 1993 року знадобилося би три повних дні, Sequoia виконує менш ніж за секунду», — каже він.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply