Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

«Розумна рука» для інвалідів

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

«Розумна рука»  для інвалідів

Ґеорґій Чипов, студент Софійського технічного університету, створив «розумну руку» зі штучними фалангами. Вона урухомлюється імпульсами, які посилає мозок людини. За цей проект конструктора вдостоєно нагороди фонду Empower United, яку вручають молодим винахідникам у Болгарії.

«Якось я побачив людину, у якої не було руки. Подумав тоді, що мозок продовжує посилати сиґнали до руки, котрої вже немає. Це змусило мене замислитися над тим, як уловити ці сиґнали та використати їх для керування штучною рукою», — розповів п. Чипов. Здійснити задум студенту допомогли викладачі кафедри медичної електроніки й однокурсники. Механічна рука, створена Ґеорґієм Чиповим і його однодумцями, виконує майже всі дії, які робить справжня, тому може замінити її на 80 %.

Наразі Ґеорґій і його команда чекають на надходження коштів за лінією нового європейського проекту. Використавши вже отриманий призовий фонд, вони хочуть удосконалити свій прототип електронної руки. За словами п. Чипова, потрібно провести ще чимало тестів, перед тим як можна буде розпочати її масове виробництво. Крім того, наразі Ґеорґій обдумує ідею створення електронної книги для незрячих людей, аби надати їм доступ до інформації в електронному вигляді за допомогою азбуки Брайля.

Олександр Білик

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply