Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Робот-мул — помічник солдатів

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Робот-мул —  помічник солдатів

Для Пентаґону вчені створили прототип «ходячої системи підтримки команди», а якщо простіше — чотирилапого робота-мула. Він уміє пересуватися по нерівній місцевості, переносити до 181 кг вантажу, самостійно йти за людиною, лягати та вставати. «Новонароджений» робот, якого неофіційно називають «в’ючним мулом», продемонстрував, що за допомогою своїх камер і сенсорів бачить обстановку, уміє розрізняти дерева, скелі, різні перешкоди на своєму шляху, а також виділяти людей. Саме завдяки зору машина може виконувати команду «Іди за лідером». Це — одна з головних фішок розробки.

Починаючи з літа 2012 року й протягом 18 наступних місяців військовики мають випробувати нову машину, перевіривши її можливості в різних умовах. «Мул» повинен проходити на одній заправці 32 км бездоріжжям за 24 години. Також генератор робота буде використовуватися для підзарядки радіостанцій і різних електронних пристроїв, якими оснащено піхотинців. Вершиною ж цієї програми тестів має стати участь LS3 в польових навчаннях морської піхоти США. Випробування дозволять творцям робота уточнити його параметри, виявити недоліки й, імовірно, доопрацювати конструкцію.

Зокрема, під час цих тестів інженери мають намір краще налаштувати систему орієнтації робота, щоби він упевнено обминав перешкоди й акуратно відстежував переміщення конкретної людини. Крім того, конструктори планують подарувати кібермулові слух, аби той міг виконувати усні команди на кшталт «Іди сюди», «Стоп», «Сидіти». LS3 є дітищем компанії Boston Dynamics, відомої зі створення галасливого, але вельми вражаючого «Великого пса», його спритнішого спадкоємця AlphaDog Proto, ходячого військового андроїда Petman, крихітного «міського стрибуна», неймовірно детального тактичного симулятора, а також із розробки кібергепарда.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply