Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 17, 2019

Робот-хірург

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Робот-хірург

Китайські та японські науковці спільно розробили робототехнічну систему для проведення хірургічних операцій на судинах мозку. Система складається з головного керуючого термінала, керованого термінала й екрана з навіґаційною системою тривимірного зображення. Науково-дослідна група вже успішно виконала клінічні випробування цієї системи на тваринах, чим довела її ефективність у здійсненні судинного хірургічного втручання для лікування серцево-судинних і цереброваскулярних захворювань.

Починаючи операцію, лікарі з головного керуючого термінала з тривимірним зображенням кровоносної судини на екрані передають команду на робототехнічний термінал, здатний вкласти трубку-стент у кровоносну судину.

На трубці встановлені датчики, які можуть передавати інформацію про контакт між трубкою-стентів і судинною стінкою з метою забезпечення точності втручання. Науковці з двох країн узялися до розробки цієї робототехнічної системи 2009 року. Для її реалізації сторони вклали 3,17 млн USD.

Така система дає лікарям змогу з ювелірною точністю проводити хірургічні операції на судинах і при цьому виключити для медичного персоналу ризик радіоактивного опромінення. За оптимістичними оцінками, її буде введено в експлуатацію протягом 2012 року. Також нова система, яка може працювати на основі дистанційного управління, сприяє обмінам між лікарями, які перебувають у різних місцях, і підготовці молодих медиків.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...