Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Робот-дублер

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Робот-дублер

Науковці з токійського Університету Кейо (Японія) створили людиноподібного робота Telesar V, яким треба керувати «від першої особи» — як у випадку з аватаром з однойменного фільму Джеймса Кемерона. Щоби керувати таким апаратом, потрібно одягти шолом віртуальної реальності, спеціальний жилет і рукавички-уолдо. Установлені на них сенсори вловлюють рухи людини та змушують робота виконувати аналогічні дії.

Подібні андроїди дуже потрібні зараз японцям. Так, торік ліквідатори аварії на атомній електростанції «Фукусіма-1» активно використовували роботів в умовах високої радіації, однак застосування цих машин на гусеничному ходу, оснащених малорухомими маніпуляторами, було вкрай обмеженим, адже вони просто не могли виконати деякі дії, які є не такими складними для людини.

Роботи телеприсутності, що повторюють дії оператора, який перебуває на відстані, уже досить поширені, але зворотний зв’язок із ними зазвичай обмежується візуальним і звуковим супроводом. Творці Telesar V додали до нього тактильні й температурні відчуття. Сенсори робота передають звук і відео на шолом оператора, а спеціальні датчики в рукавичках дають людині змогу відчути фактуру поверхні, якої торкається маніпулятор. Таким чином, сенсори робота стають органами чуттів оператора.

В Університеті Кейо вважають, що подібних роботів уже в близькому майбутньому використовуватимуть у тих випадках, коли робота вимагає спеціальних людських навичок, проте ускладнюється небезпечними умовами, наприклад, для ліквідації наслідків аварій і катастроф. Цілком імовірно, що новою технологією зацікавляться й військовики.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply