Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Прототип електронної руки — за добу

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Прототип електронної руки — за добу

Електронний протез

У Львові впродовж 24 годин група робототехніків з усієї України мудрувала над електронним протезом. Вони зачинилися в кімнаті, поставивши собі за мету з матеріалів, які їм надали організатори, зробити механічну руку. Її сконструювали з деталей, надрукованих в 3Д-принтері.

Жодного ноу-хау українські винахідники не винаходили, їхнім завданням було зробити модель, яку можна було б випускати в Україні. Адже зараз є багато військових, котрі потребують таких протезів. У світі такий протез коштує 50 тис. USD. Він дуже спрощує життя тим, хто втратив кінцівки, але, на жаль, не по кишені українцям.
Тож хлопці та дівчата запевнили, що виготовлять аналогічний, але вартістю не більше ніж 2 тис. USD. «Ми хочемо досягнути не тільки того, аби протез виконував просто команди «зігнути» та «розігнути», але щоби можна було керувати тим, наскільки можна зігнути/розігнути пальці. Ми дуже сподіваємося, що нам удасться зробити нормальний великий палець», — розповів робототехнік Дмитро Дзюба.
Консультували робототехніків лікарі. Вони вважають, що завдання у винахідників — непросте. Адже електронні імпульси треба перевести у фізичні. «Це — сенсори, які можуть відчути імпульс головного мозку якраз на здорових тканинах, на здорових м’язах, які ще залишилися в пацієнта, і, відповідно, інтерпретувати певний рух м’яза», — зазначив терапевт Андрій Волошин.
І їм це вдалося! Щоправда, над протезом потрібно ще попрацювати. Три команди з Києва, Львова та Харкова вдосконалюватимуть електронну руку вже у своїх офісах.

Ірина Папірник, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...