Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Пігулки проти радіації

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Пігулки проти радіації

Учені створили препарати, призначені швидко й ефективно виводити з організму людини радіо­активні елементи, що потрапили туди разом зі забрудненими їжею, водою або повітрям. Нова група хімічних сполук здатна захоплювати для подальшого виведення з організму актиноїди — радіоактивні елементи, найнебезпечніші для людського здоров’я при потраплянні всередину організму.

Такі речовини можуть забруднювати повітря, воду та продукти харчування при аваріях на атомних електростанціях, застосуванні ядерної зброї або вибухах так званих брудних бомб. Теоретично одна така таблетка здатна видалити з організму людини близько 90 % актиноїдів за 24 години (точне значення залежить від ступеня зараження), стверджують автори винаходу. А прийом по одній пігулці на день протягом двох тижнів повинен очистити організм від актиноїдів майже на 100 %.

Наразі науковці провели досліди лише на тваринах і людських клітинах. Експерименти також підтвердили, що ці препарати — нетоксичні (у вивчених дозах). Тепер команда дослідників із Національної лабораторії Лоуренса в Берклі збирає додаткові дані та необхідні документи, щоб отримати дозвіл на клінічні тести на людях.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply