Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Microsoft представила Windows 10

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Microsoft представила Windows 10

Windows 10

Увечері 30 вересня ц. р. корпорація Microsoft на презентації в Сан-Франциско офіційно анонсувала наступницю Windows 8 — операційну систему (ОС) нового покоління. Вона отримала назву Windows 10 (а не Windows 9, як передбачалося).

На запитання про те, чому Microsoft перейшла в назві від восьми одразу до десяти, представники компанії відповіли, що, коли користувачі побачать нову ОС «у всій красі», то зрозуміють, чому «десятка» для неї підходить краще.
Ведучий презентації Террі Меєрсон, віце-президент Microsoft з операційних систем, повідомив, що Windows 10 буде встановлюватися на ширший, порівняно з попередніми версіями, спектр пристроїв різного типу. До числа цих пристроїв, згідно з озвученими на презентації даними, тепер входять не тільки настільні ПК, ноутбуки та планшети, а й смартфони та телевізори. Причому, за словами п. Меєрсона, нова ОС несе із собою «єдину платформу додатків». «Єдиний магазин, єдиний спосіб ознайомлення з додатками, придбання й оновлення на пристрої всіх типів», — сказав він.
При створенні Windows 10, як і раніше, особливу увагу було приділено корпоративним користувачам, наголосив представник Microsoft. Він також зазначив, що нова ОС буде сумісна з усіма традиційними системами управління, які використовують підприємства. Інтерфейс робочого столу у Windows 10 виглядає так само, як і у Windows 8. Однак Microsoft нарешті повернула меню «Пуск». У лівому стовпці меню розташовано ярлики до останніх запущених додатків, у правому — плитки додатків Metro. У меню також містяться кнопки керування живленням, як це було до Windows 8.
Джо Белфіор, віце-президент Microsoft , указав на здатність Windows 10 запускати додатки Metro у вікні на робочому столі. Він назвав такі додатки «універсальними», а звичайні програми — «класичними». При створенні Windows 10 розробники приділили особливу увагу мультизадачності. На панелі задач з’явилася нова кнопка — Task View. При натисканні на неї на екрані з’являються в зменшеному вигляді вікна запущених додатків. В Apple OS X така функція має назву Mission Control.
Реліз Windows 10 намічено на кінець 2015 року, а її підтримка буде здійснюватися до 2025 року. Версія Technical Preview для персональних комп’ютерів доступна вже з 1 жовтня ц. р. На запитання про те, чи буде оновлення до Windows 10 безкоштовним, представники Microsoft відмовилися відповідати. Вони лише сказали, що інформацію про умови переходу та вартість буде анонсовано пізніше.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...