Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 25, 2020

Львівський робот переміг!

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Львівський  робот переміг!

У Бресті (Білорусь) 28 січня відбувся III тур міжнародного змагання з перегонів роботів Roborace 2011/12. Перше місце здобула машинка-робот команди Fotonika Національного університету (НУ) «Львівська політехніка». Детальніше про перегони розповів Василь Татарин, тренер команди Fotonika та доцент кафедри фотоніки Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки й електронної техніки НУ «Львівська політехніка»: «За своїм аналогом ці змагання нагадують відомі перегони «Формула-1». Єдина відмінність полягає в тому, що під час заїздів роботами керують лише за допомогою автоматичного управління. Торік уже було проведено чотири таких змагання, цьогоріч заплановано вісім. Перемогу здобуде та машинка, яка набере найбільше призових місць на проміжних етапах першого туру перегонів Roborace 2011/12, що стартував у Тернополі, другого, який відбувся 26 січня у Львові, і, відповідно, третього, що проходив у Бресті. На ці змагання поїхали з трьома машинками: Т-31, яка в нас завжди перемагає, Т-21 (молодша, 2-й курс) і Т-41 (4-й курс). Перша машинка, котра й здобула перемогу, — відпрацьована найбільше. Із нею Fotonika вже раніше завойовувала друге місце у Бресті, але, на жаль, у Тернополі не мала жодного призового місця. Програли, бо, як виявилося, іноді її сліпить світло. Тож до змагань у Бресті ми зробили пристроєві спеціальні шторки-брови».

Загалом участь у перегонах узяло 16 роботів. Команда кожної машинки складалася з трьох осіб. Обов’язковою умовою перед змаганнями була сертифікація машинок. Як зауважив тренер львівської команди, знач­ною перевагою їхнього робота є його вміння реаґувати на перешкоди за допомогою «технічного зору». Друге місце в гонках посіла місцева команда SRS, а третє — мінський школяр, який сам виготовив робота з конструктора «Леґо».

«У квітні вищі навчальні заклади планують провести змагання за Кубок НУ «Львівська політехніка», що вже має шість команд. Дуже приємно, що Політехніка цінує своїх фахівців і розуміє, що робототехніка — це наше майбутнє», — наголосив Василь Татарин. Наступні робоперегони відбудуться наприкінці березня в Чернівцях і Івано-Франківську, у травні — у Києві й Одесі.

Марійка Мельник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply