Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 28, 2020

Куди втікають нейтрони?

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Куди втікають  нейтрони?

Фізики з’ясу­вали, що експерименти, пов’язані з подорожжю нейтронів між паралельними Всесвітами, є здійсненними на існуючій зараз апаратурі. У межах своїх досліджень учені розглядали тривимірний простір як 3-брани — своєрідну поверхню в просторі більшої розмірності. 2011 року фізики вже встановили, що дві паралельні 3-брани можуть обмінюватися ферміонами за наявності досить потужного магнітного поля.

Тепер науковці розглянули питання реалізованості на практиці описаних у роботі умов. Зокрема, вони вивчали ультрахолодні нейтрони. Такі нейтрони можуть бути замкнені в спеціальних посудинах у вакуумі. У таких умовах ці частинки зберігають для вивчення, зокрема, процесу бета-розпаду.

Дослідники визначили, що при зіткненні нейтрона зі стінкою судини існує ненульова ймовірність того, що він перескочить у інший Все­світ. Науковцям удалося оцінити цю вірогідність згори. При цьому вони кажуть, що для перевірки гіпотези достатньо провести експеримент, аналогічний до експериментів із вивчення бета-розпаду, тривалістю понад рік.

За словами вчених, зміни ґравітаційного потенціалу повинні впливати на параметри розпаду, що можна буде зареєструвати. Науковці також зазначають, що головною перевагою їхньої роботи є те, що вона дає змогу отримати експериментальне підтвердження існування паралельних світів.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply