Новини для українців всього свту

Sunday, May. 31, 2020

Космічні лазери як захист від астероїдів

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Космічні лазери  як захист від астероїдів

Для захисту Землі від астероїдів вчені запропонували використовувати багато супутників із лазерами на сонячних батареях. За задумом розробників, лазери змінюватимуть траєкторію небезпечних небесних тіл, випаровуючи частину матеріалу з їхньої поверхні.

Для зміни траєкторії астероїдів науковці пропонують застосувати метод лазерної абляції — видалення речовини з поверхні твердого тіла за допомогою випаровування або сублімації. Передбачається, що, сфокусувавши на одному боці астероїда багато лазерних променів, можна буде домогтися вибухового випаровування невеликої кількості речовини, яка додасть небесному тілу реактивного імпульсу в потрібному напрямку.

Раніше вважалося, що для ґенерації необхідного імпульсу потрібно використовувати дуже потужний лазер, що живиться від ядерної установки. Його створення й виведення на орбіту пов’язане з багатьма технічними труднощами. Наприклад, такий лазер буде дуже масивним і йому потрібна дуже складна система охолодження.

У своїй роботі автори наводять арґументи на користь того, що застосування багатьох невеликих лазерів замість одного масивного є раціональнішим, тому що частка допоміжних систем у їх сукупній вазі буде меншою. Це пояснюється, по-перше, ефективнішою системою охолодження менш потужних лазерів, а по-друге, використанням сонячної енерґії замість ядерного палива.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply