Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Комп’ютер за 35 USD

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Комп’ютер  за 35 USD

Стартували продажі компактного комп’ютера Raspberry Pi, ціна на який становить 35 USD. Цей пристрій — плата розміром із кредитну картку. Він продається без корпусу, без монітора, без миші та без клавіатури. Електроенерґією прилад живиться через порт microUSB.

Raspberry Pi використовує 700-меґагерцевий процесор на архітектурі ARM. 35-доларова модель має 256 меґабайт оперативної пам’яті, два порти USB і роз’єми HDMI й Ethernet. Комп’ютер працює на базі операційної системи Linux. Пізніше в продаж надійде 25-доларова модель із 128 меґабайтами пам’яті й одним USB-портом.

Проект Raspberry Pi — далеко не перша спроба створити дешевий компактний комп’ютер. Серед аналогічних проектів можна відзначити 89-доларовий пристрій BeagleBoard на базі процесора Texas Instruments і 60-доларовий MiniEMBWiFi на процесорі MIPS.

За габаритами Rasp­berry Pi може змагатися з анонсованим на виставці MWC 2012 комп’ютером Cotton Candy — він порівнянний із флешкою. Cotton Candy, однак, коштує 199 USD. Творці Raspberry Pi позиціонують комп’ютер як пристрій, призначений для навчання дітей програмування. Тим не менше, було вирішено зробити апарат загальнодоступним, а не обмежуватися поставками його в школи.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply