Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 19, 2020

Комп’ютер — як окуляри

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Комп’ютер — як окуляри

Інтернет-компанія Google продемонструвала концептуальну ідею пристрою з класу комп’ютерів для носіння, який користувачі зможуть одягати на себе та носити, як окуляри. Про це свідчить сторінка проекту під робочою назвою Project Glass у соцмережі Google+. Чутки про те, що Google веде розробку комп’ютерів для носіння — а зазвичай до цього класу зараховують ґаджети, які кріпляться безпосередньо до тіла людини та володіють розвиненими комунікаційними можливостями, — циркулюють на ринку ще з минулого року.

За неофіційною інформацією, над подібними пристроями, котрими можна буде керувати за допомогою голосових команд, працює й компанія Apple. Однак, на відміну від Google, її прототип нагадує плеєр iPod із зігнутим дисплеєм, що кріпиться до руки, повторюючи вигин зап’ястка.

Концепт Project Glass, за задумом розробників із Google, є пристроєм, схожим на оправу для окулярів. На сторінці Project Glass у Google+ викладено відеоролик із потенційними можливостями й дизайном такого ґаджета, який включає в себе наявність відеокамери та невеликого фраґмента скла над правим оком. Передбачається, що пристрій матиме всю функціональність смартфона, тобто можна буде здійснювати звичайні та відеодзвінки, відправляти повідомлення, залишати геолокаційні чек-іни й публікації в соцмережах, робити нотатки, знімати фото та відео, використовувати картографічні сервіси, слухати музику тощо.

Крім того, Google хоче впровадити в пристрій технології доповненої реальності — на дисплеях зможе відображатися інформація з прив’язкою до реального місця перебування користувача. Наприклад, кинувши погляд у вікно, він зможе зчитати інформацію про погоду надворі, а при підході до станції метро — дані про ремонтні роботи та можливі альтернативні маршрути.

Компанія поки що не конкретизує системи управління подібним ґаджетом, проте очікується, що частина функцій буде підпорядковуватися голосовим командам. Розробники наразі не вирішили остаточно, буде пристрій повністю самостійним чи ж матиметься на увазі бездротова інтеґрація зі смартфоном. Концепт Project Glass, який перебуває в розробці близько двох років у лабораторії інновацій Google X, поки що ще дуже далекий від утілення в реальність. Розробники Google пишуть, що розкрили плани проекту, щоб отримати зворотний зв’язок від потенційних споживачів. Хоча концепт пристрою вже існує, Google не уточнює, коли планує представити комерційні зразки або вивести новинку на ринок.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply