Новини для українців всього свту

Monday, May. 25, 2020

Комп’ютер, що живиться «кров’ю»

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Комп’ютер, що живиться «кров’ю»

Машина, яка може точно емулювати людський мозок, є Святим Граалем інформатики, стверджує корпорація IBM. Вона змогла зробити черговий крок до цієї мети, створивши комп’ютер, який використовує «електронну кров». Ця технологія використовується як паливо, а також для охолодження комп’ютера одночасно, подібно до функцій, які виконує кров у головному мозку. Система була продемонстрована в Цюриху, у лабораторії IBM.

«Ми повинні зробити суперкомп’ютери, які будуть у 10 тис. разів енергоефективнішими, — сказав Бруно Мішель, провідний фахівець IBM. — Розробивши систему з рідинним охолодженням і електричними мережами, ми в IBM Research зробили перші кроки до біонічних комп’ютерів завтрашнього дня».
Мозок споживає таку ж кількість енергії, як 20-ватна лампочка, і займає обсяг дволітровою пляшки. Він є приблизно в 10 тис. разів ефективнішим за будь-який сучасний комп’ютер. Уся річ у тому, що він використовує тільки одну надзвичайно ефективну мережу капілярів і кровоносних судин для транспортування тепла й енергії. Близько 40 % його обсягу використовується для підтримання функціональних можливостей, і тільки 10 % — для постачання енергії й охолодження. Комп’ютер, тим часом, використовує 99 % обсягу для охолодження та живлення, і тільки 1 % — для обробки інформації.
До 2060 року IBM планує створити настільний комп’ютер, продуктивність якого буде перевищувати продуктивність петафлопа, котрий зараз займає половину футбольного поля. Система IBM, відома як «окислювально-відновний потік», переміщує електроліти «крові», яка забезпечує енергією та відводить тепло. «Прикметно, що система рідинного охолодження, яка не тільки зберігає чіпи в межах робочих температур, а й забезпечує необхідну потужність, схожа на людську систему кровообігу, що переносить тепло, а також енергію», — ідеться у звіті.
Як повідомив Стівен Шенкленд, журналіст порталу Cnet, два типи рідини з електролітами, кожен із яких матиме протилежну полярність, будуть циркулювати через систему розподілу енергії. Електроліти подорожуватимуть трубками, які будуть ставати все тоншими й тоншими. Їхня мінімальна товщина не перевищуватиме товщини людської волосини, а це означає, що їх можна буде використовувати там, де неможливо застосувати звичайні електричні дроти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply