Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Ґаджети недалекого майбутнього

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Ґаджети недалекого майбутнього

Компанії Apple і Google розпочали розробку революційного пристрою класу комп’ютерів, які користувачі зможуть надягати на себе й носити постійно. Одним із прототипів новинки від Apple є пристрій на зразок плеєра iPod із зігнутим дисплеєм, що кріпиться до руки, повторюючи вигин зап’ястя. Користувач може керувати приладом за допомогою голосових команд, точно так само, як він промовляє команди для iPhone 4S із функцією Siri.

Ще одна ідея, яка перебуває в розробці, — невеликий переносний пристрій-асистент, що зв’язується з більш потужним ґаджетом (смартфоном або планшетом, що перебуває в кишені або сумці) і передає на нього команди користувача, відображаючи отриману інформацію на власному дисплеї. Подібні пристрої для смартфонів, зокрема на платформі Android, уже існують, але їхня функціональність може бути істотно розширена.

Google також зацікавлена в розвитку концепції комп’ютерів, які можна носити зі собою, однак обрала інший шлях — комп’ютер, вбудований в окуляри, що виводять інформацію на прозорі дисплеї, котрі використовуються замість скелець. Такий пристрій зможе виходити в Інтернет самостійно, без застосування смартфона, а опрацювання даних, імовірно, відбуватиметься в «хмарі». Одна із функцій таких окулярів — це системи доповненої реальності: на дисплеях може відображатися інформація з прив’язкою до реального місця перебування користувача. Інтернет-гігант найняв працівників, що спеціалізуються на комп’ютерах, які можна носити. У минулому ці люди працювали в Nokia й Apple і є випускниками профільних технологічних університетів.

Наразі ще не відомо, коли можуть з’явитися комерційні зразки експериментальних комп’ютерів, що розробляються Apple і Google. Спеціальні аксесуари, що випускаються сторонніми виробниками, дозволяють уже зараз перетворити плеєр iPod Nano останнього покоління на наручний годинник. Однак таку зв’язку навряд чи можна назвати повноцінним носильним комп’ютером, оскільки iPod Nano не оснащено бездротовими модулями.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...