Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Дітей на візочках сходами підніматиме робот

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Дітей на візочках сходами підніматиме робот

Ужгородська загальноосвітня школа (ЗОШ) № 20 — єдина на Закарпатті, де дітей у інвалідних візочках підніматиме сходами спеціальний роботизований підйомник виробництва Японії. За допомогою нього дітям із обмеженими фізичними можливостями буде легше пересуватися. Крім того, завдяки роботу вони отримають можливість без обмежень відвідувати спеціалізовані шкільні кабінети, розташовані на різних поверхах.

Про це на врочистій передачі робота школі розповів Ярослав Шафарь, представник Фонду Ротарі в Україні. Ротарійці продемонстрували журналістам, як працює японський робот. Його придбали за допомогою членів клубу «Ротарі» зі штату Ореґон.
«Це — гуманітарний проект, спільний із ротарійцями з Ореґону. Вони добре знайомі з проблемами Ужгорода, зокрема дітей з обмеженими можливостями. Тому вирішили прийти нам на допомогу. І це – не вперше, адже раніше вже закупили автобус для перевезення цих діток із дому до школи, де вони мають змогу вчитися нарівні з усіма іншими дітьми, — розповів п. Шафарь. — Щодо придбання робота була певна проблема – знайти найвідповідніший. Усе ж знайшли апарат виробництва Японії зі сучасними потужними батареями. На одному заряді робот може проїхати 200 поверхів, тобто його досстатньо для групи дітей на цілий день. Відтепер школярі на візках матимуть змогу відвідувати всі уроки, а не лише ті, кабінети яких розташовані на першому поверсі».
Що ж до подібної проблеми в США, то там придбання відповідної техніки здійснюється коштом уряду. «Сподіваюся, цим проектом ми покажемо приклад і надалі таким обладнанням будуть оснащуватися й інші школи», — каже Ярослав Шафарь.
Мар’ян Комарницький, директор багатопрофільного ліцею «Лідер» ЗОШ № 20, розповів про проблеми забезпечення інклюзивного навчання (за яким діти з обмеженими фізичними можливостями можуть відвідувати не спеціалізовані центри, а вчитися у звичайних школах разом з усіма іншими однолітками). Так, бюджетом передбачено кошти для вихователів, які надаватимуть допомогу таким діткам — учням звичайної середньої школи. Однак із 1 вересня 2012-го фінансування на це так і не знайшлося. Стосовно подарунку «Ротарі-клубу» директор зауважив: «Це — чудова ініціатива, адже кабінети інформатики, хімії, біології з відповідним обладнанням і унаочненням розташовані саме на горішніх поверхах. І відтепер без додаткових зусиль можна транспортувати до них учнів, які пересуваються на візочках».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...