Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Десять найнезвичайніших джерел альтернативної енергії

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Десять найнезвичайніших джерел альтернативної енергії

Аби збільшити кількість екологічно чистої енергії та знизити її вартість, учені вдаються до різних хитрощів.

Летючий вітрогенератор

Buoyant Airborne Turbine
Buoyant Airborne Turbine (BAT), величезний аеростат із вітряною турбіною, може набирати висоту до 600 м. На цьому рівні швидкість вітру є значно вищою, ніж біля поверхні землі, що дає змогу подвоїти вироблення енергії.

Хвильова електростанція Oyster

Oyster
Жовтий поплавок — надводна частина помпи, яка перебуває на 15-метровій глибині за півкілометра від берега. Використовуючи енергію хвиль, Oyster переганяє воду на цілком звичайну гідроелектростанцію, розташовану на суші. Система здатна виробляти до 800 кВт електроенергії, забезпечуючи світлом і теплом до 80 будинків.

Біопаливо на основі водоростей
Водорості містять до 75 % натуральних олій, ростуть дуже швидко, не потребують орних земель чи води для поливу. З одного акра «морської трави» можна отримати від 18 до 27 тис. л біопалива на рік. Для порівняння: цукровий очерет при тих же вихідних даних дає лише 3,6 тис. л біоетанолу.

Сонячні батареї в шибках
Стандартні сонячні батареї перетворюють енергію Сонця на електрику з ефективністю 10-20 %, а їх експлуатація — досить витратна. Але нещодавно вчені з Університету Каліфорнії розробили прозорі панелі на основі відносно недорогого пластика. Батареї черпають енергію з інфрачервоного світла та можуть замінити звичайні шибки.

Вулканічна електрика
Принцип роботи геотермальної електростанції — такий же, як і теплоелектростанції, тільки замість вугілля використовується тепло земних надр. Для видобутку цього виду енергії ідеальними є райони з високою вулканічною активністю, де магма підходить близько до поверхні.

Сферична сонячна батарея

Betaray
Навіть хмарного дня заповнена рідиною скляна куля Betaray працює в чотири рази ефективніше за звичайну сонячну батарею. І навіть в ясну ніч сфера не дрімає, витягуючи енергію з місячного світла.

Вірус М13
Дослідникам Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі (Каліфорнія) вдалося модифікувати вірус-бактеріофаг М13 так, що той створює електричний заряд при механічній деформації матеріалу. Щоб отримати електрику, достатньо натиснути на кнопку або провести пальцем по дисплею. Втім, поки що максимальний заряд, який можна отримати «інфекційним шляхом», дорівнює можливостям чверті мікропальчикової батарейки.

Торій
Торій — радіоактивний метал, схожий на уран, але здатний давати при розпаді в 90 разів більше енергії. У природі він зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж уран, а всього 1 г речовини за кількістю тепла, що виділяється, є еквівалентний до 7,4 тис. галонів бензину. 8 г торію вистачить, щоб автомобіль міг їхати більш як 100 років, або 1,6 млн км без дозаправки. Загалом, компанія Laser Power Systems оголосила про початок робіт над торієвим двигуном.

Мікрохвильовий двигун

EMDrive
Як відомо, космічний корабель отримує імпульс для зльоту за рахунок викиду та згоряння ракетного палива. Основи фізики спробував перекреслити Роджер Шойер. Його двигун EMDrive не потребує пального, створюючи тягу за допомогою мікрохвиль, які відбиваються від внутрішніх стінок герметичного контейнера. Попереду — ще довгий шлях: сили тяги такого двигуна не вистачає навіть для того, щоби скинути зі столу монету.

Міжнародний експериментальний термоядерний реактор (ITER)

ITER
Призначення ITER— відтворити процеси, що відбуваються всередині зірок. На противагу розщепленню ядра, мова йде про безпечний і безвідходний синтез двох елементів. Отримавши 50 МВт енергії, ITER поверне 500 МВт — цього достатньо, щоби забезпечити електрикою 130 тис. будинків. Запуск реактора, що базується на півдні Франції, відбудеться на початку 2030-х рр., а під’єнати його до енергетичної мережі вдасться не раніше, ніж 2040-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...