Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Барак Обама виграв вибори завдяки Linux

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Барак Обама виграв вибори завдяки Linux

Аналітики Ars Technica детально порівняли IT-стратегії двох кандидатів на посаду президента США й виявили між ними принципову відмінність. Так, команда Мітта Ромні витратила порівняно небагато коштів на укомплектування штату фахівців із IT, сфокусувавшись на консалтингу. Своєю чергою, команда Барака Обами вклала великі гроші в застосування технологічних інновацій.

Команда новообраного президента залучила значний штат ІТ-співробітників, а також активно застосовувала хмарні технології та відкриті програмні платформи, на основі яких розроблялися додатки. Причому із цим техзабезпеченням кампанія п. Обами коштувала її учасникам на 14,5 млн USD дешевше. Команда п. Ромні заплатила за консалтинг і аутсорсинг технологічних послуг 23,6 млн USD. Водночас, команда президента (робота якої вартувала близько 2 млн USD) витратила на технології та консалтинг лише 9,3 млн USD. Це було умовлено тим, що багато програмних продуктів, що застосовувалися в передвиборній кампанії, були безкоштовними.
Використання відкритого програмного забезпечення (ПЗ) стало ключовим елементом досягнення фінансової ефективності кампанії Барака Обами. Приміром, операційною системою для серверів, що використовувалися під час перегонів, став Linux. Команда застосовувала різні дистрибутиви, проте стандартом стала Ubuntu. Аналізом даних кампанії займалося близько 10 DBMS/NoSQL-систем. За час передвиборної гонки розробники створили більш ніж 200 додатків для різних потреб із використанням відкритих мов програмування: Python, Ruby, PHP, Java та Node.js. Частина створеного коду, за словами девелоперів, незабаром з’явиться у загальному доступі.
Ба більше, відкриті технології працювали разом із «хмарними»: цифрова інфраструктура кампанії майже повністю була переміщена в «хмари» Amason EC2. Централізоване управління «хмарою» здійснювалося за допомогою Puppet, а налаштування були розміщені у вигляді пакунків Debian у apt-репозиторії, створеному для зберігання внутрішніх і сторонніх додатків. Пізніше, коли інфраструктура розширилася, команда перейшла вна конфігуратор Asgard — відкритий веб-інтерфейс для управління «хмарами», створений Netflix.
Водночас, штаб п. Обами не намагався застосовувати відкрите ПЗ там, де краще функціонував пропрієтарний продукт. «Ми дотримувалися технологічного агностицизму, — наголосив Скотт Ванденплас, голова команди розробників Obama For America. — Ми використовували технології, найбільш підходящі для наших намірів». Незважаючи на те, що кампанія серйозно ґрунтувалася на Open Source, сама лише корпорація Microsoft заробила в передвиборчому марафоні президента більш ніж 522 тис. USD на ліцензіях для ПЗ.
Тим не менше, за словами лідера команди, вони завжди прагнули вибирати інструменти, найдоступніші за ціною. «Ми йшли шляхами, які могли принести нам найбільші результати за найменшої вартості, — зазначив п. Ванденплас. — Загалом, ми намагалися застосовувати розумні засоби, навіть попри те, що вони були неідеальними».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply