Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Android — найнебезпечніша ОС

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

Android — найнебезпечніша ОС

Згідно зі звітом компанії Dr. Web, автора популярного антивірусу, Android став найбільш зараженою мобільною операційною системою (ОС). За підрахунками фахівців на Android «мешкає» близько 3 тис. вірусів, а порівняно з минулим роком, їх кількість подвоїлася. Такий високий темп росту вірусних програм Dr. Web пов’язує з відсутністю з боку Google реакції на проблему уразливості. Причому сумарне зараження інших платформ є фактично вдвічі меншим.

Більшість вірусів, якими може заразитися смартфон, — це «троянці», які працюють зі SMS-повідомленнями. Так звана родина троянців Android.SmsSend 2013 року склала половину всіх виявлених загроз. У разі зараження смартфона вірус отримує контроль над надсиланням SMS і здійснює несанкціоновані відправки на платні короткі номери.
Ще більшу загрозу становить Android.SmsBot, який теж відсилає SMS-, але на додачу вірус може видаляти повідомлення, здійснювати дзвінки та відсилати персональні дані власника. Фахівці також попереджають про зростання кількості вірусів, які отримують доступ до банківських карток власника зараженого смартфона. Їхня робота ґрунтується на «фішингу», коли додаток повністю копіює оригінал мобільного клієнт-банку й передає всю інформацію про банківську карту зловмисникам. Багато з вірусів поширюється через офіційну крамницю Google Play під виглядом звичайних додатків, ігор або навіть самих антивірусів. Іноді їх скачують користувачі, клікнувши на якесь «термінове оновлення» всередині іншої програми. Але, як кажуть фахівці з Dr. Web, навіть уважний користувач може отримати вірус, який проникає на смартфон через серйозну уразливість самої Android.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply