Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Альтернатива до детектора брехні

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Альтернатива  до детектора брехні

Учені з Університету Баффало розробили автоматизовану систему, яка може скласти конкуренцію традиційному детектору брехні. Комп’ютерна програма аналізує траєкторію руху очей і визначає, коли людина дурить свого співрозмовника.

Науковці, яких надихнула робота психологів, що вивчають анатомію брехні, розробили систему, котра вловлює найменші відхилення в русі очних яблук людини. Проаналізувавши 40 відеозаписів з інтерв’ю з людьми різних професій і національностей, система ідентифікувала брехунів у 82,5 % випадків. «Цей результат — кращий за той, який демонструють висококласні експерти, — розповів Іфеома Нвогу, науковий працівник Університету Баффало, який брав участь у розробці системи. — Навіть досвідчені слідчі виявляють неправду лише в 65 % випадків».

Для цього комп’ютер моделює поведінку інтер­в’юйованої людини під час звичайної розмови. У разі правдивих відповідей траєкторія руху очних яблук буде збігатися з базовою моделлю, а будь-яке відхилення від неї означатиме, що людина бреше.

«Незважаючи на те, що кількість учасників експерименту була невеликою, результати — вражаючі. Це не значить, що машини можуть повністю замінити людей, проте вони стануть корисним доповненням у роботі різних фахівців», — зазначив д-р Нвогу. Надалі розробники планують удосконалити свою методику так, аби на додачу до відстеження траєкторії руху очей система аналізувала ще й мову тіла.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...