Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 20, 2019

Сонце було подвійною зіркою?

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Сонце було подвійною зіркою?

На думку дослідників із Каліфорнійського інституту технологій у Пасадені, на початковому етапі розвитку Сонячної системи, коли наше Сонце ще перебувало в стадії активного формування, у системі були передумови для розвитку двох зірок, і наше Сонце цілком могло би за певних умов стати бінарною системою. Проте цього не трапилося. Планети в Сонячній системі розташовані не на одній площині, а з деяким відхиленням одна від одної й екватора Сонця.

Як розповів Костянтин Батигін, фізик і автор дослідження, таке відхилення могло відбутися, тільки якщо на етапі формування планети на неї діяв іще один гравітаційний центр. Д-р Батигін пояснив, що зоряні системи з двох або навіть трьох зірок — нормальне явище, і в наший галактиці подібних систем є досить багато. Наприклад, знаменита надяскрава Альфа-Центавра — це дві зірки, розташовані дуже близько одна до одної.
За даними дослідження, орбіта нашої Землі на 7 градусів відхилена від екватора Сонця, інші планети також мають кілька виражених кутів нахилу. У дослідженні сказано, що ймовірність наявності двох прото-зірок у Сонячній системі — це всього лишень гіпотеза, яка, утім, не позбавлена наукового обґрунтування. Підтвердити її фахівці готуються за допомогою нових спостережень інших зірок, що формуються в Чумацькому Шляху.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...