Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 20, 2019

Пояснення магнітних плям на Місяці

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Пояснення магнітних плям на Місяці

Учені надали пояснення магнітних аномалій, виявлених американськими місіями «Аполлон». Усі вони — це наслідок падіння величезного метеорита в далекому минулому. Аналіз ґрунту, доставленого на Землю в 1960-х рр., показав, що той не має магнітних властивостей. Разом із тим, на Місяці були зареєстровані магнітні аномалії, тобто реґіони, де поле було набагато сильнішим, ніж в інших частинах земного супутника.

Використовуючи дані спостережень за Місяцем, зібрані автоматичними місіями за кілька останніх десятків років, і комп’ютерне моделювання, науковці встановили, що розташування реґіонів із сильним магнітним полем можна пояснити падінням на Місяць крупного небесного тіла.

Дослідники вважають, що тіло володіло потужним магнітним полем. Від удару воно розплавилося, і його в рідкій формі розкидало по всьому Місяцеві. Учені навіть змогли визначити ймовірне місце падіння — так званий басейн Південний полюс — Ейткен, розташований, як випливає з назви, на південному полюсі супутника Землі. Діаметр кратера 2,5 тис. км, а глибина — 13 км.

Магнітне поле Місяця є об’єктом пильного вивчення. У лютому 2012 року в Nature Geoscience публікувалася робота, автори якої стверджували, що тектонічна активність Місяця не припинилася ще 3,6 млрд років тому, як уважали раніше, а могла тривати до відносно недавнього (50 млн років тому) часу. Позаяк активність і наявність магнітного поля взаємопов’язані, то науковці констатували, що земний супутник міг утратити поле пізніше, ніж уважалося дотепер.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...