Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

«Парашути» для космічних кораблів

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

«Парашути» для космічних кораблів

CubeSat

Дві аерокосмічні компанії отримали від NASA замовлення на виготовлення парашутів із плазми в магнітному полі. Нова технологія дасть змогу заховати космічні апарати, що потрапляють в атмосферу, у магнітні бульбашки, подібні до плазмового щита навколо Землі. Але якщо магнітосфера захищає нашу планету від сонячної радіації, то «бульбашки» навколо космічних кораблів знизять їхню швидкість і тим убережуть машини від згоряння в атмосфері. Випробування нової системи відбудуться 2015 року.

Коли космічний апарат потрапляє в атмосферу, він «врізається» в молекули повітря на великій швидкості. При цьому відбувається інтенсивний викид тепла. Тому на зондах і ракетах ставлять теплозахисні екрани, які або згоряють, або забезпечують термоізоляцію, що рятує вантаж від ушкоджень.
Що важчим є космічний апарат, то складніше забезпечити його збереження. Можна оснастити його парашутом, що знижує швидкість падіння. За таким принципом працює надувна «літаюча тарілка» для посадки на Марс, випробування якої нещодавно здійснили на Гаваях. Однак нові магнітні капсули дозволять не тільки сповільнити рух корабля, а й радикально зменшити його нагрівання.
Американська аерокосмічна фірма MSNW отримала від NASA грант для демонстрації нової технології на мікросупутнику формату CubeSat. 2015-го його доставлять на Міжнародну космічну станцію й звідти запустять в атмосферу Землі. Завдання апарата — не згоріти. Мідна котушка створюватиме магнітне поле навколо супутника. Почавши спуск, пристрій викине невелику кількість плазми: та вловиться магнітним полем, що і створює захисну бульбашку, яка перешкоджає зіткненню молекул повітря з об’єктом. Повітря потрапляє в плазму та поглинає електрони: далі цей іонізований газ «застрягає» в магнітному полі, і в підсумку космічний апарат оповивається газовим парашутом.
У разі успішних випробувань нову технологію встановлять на великі апарати, наприклад, на посадкові модулі з людьми, котрі повертаються на Землю після польотів у далекий космос. Також цей метод може бути використаний, аби уникнути руйнування й, таким чином, перетворення на космічне сміття щаблів ракет.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply