Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

New Horizons знайшов «Мордор»

Автор:

|

Серпень 06, 2015

|

Рубрика:

New Horizons знайшов «Мордор»

New Horizons

Міжпланетна станція New Horizons, яка нещодавно здійснила історичне зближення з Плутоном, знайшла на північному полюсі найбільшого супутника карликової планети Харон «Мордор». За даними науковців NASA, виявилося, що ця ділянка покрита шаром темного пилу, тож, його вирішили назвати на честь країни, вигаданої Джоном Толкіним. Учені припускають, що відсутність на північному полюсі Харона кратерів і наявність там темної пилу може свідчити про активні геологічні процеси.
New Horizons також передала на Землю нове зображення поверхні Плутона, на якому видно замерзлі рівнини в зоні, яка обрисами нагадує серце. На зображенні показана ділянка, що складається переважно зі замерзлих рівнин, вік яких не перевищує 100 млн років. Рівнини, цілком імовірно, досі зазнають змін унаслідок геологічної активності всередині планети.
Замерзлі рівнини розташовані на північ від скель на Плутоні, по лівий бік ділянки, що нагадує серце, яку назвали «Областю Томбо», на честь Клайда Томбо, першовідкривача Плутона. За словами Джефа Мура, голови команди дослідників New Horizons, «наявність цих зон важко пояснити. Відкриття замерзлих западин на поверхні Плутона перевершує всі очікування від запуску апарату».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply