Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

NASA: супутники на Android

Автор:

|

Квітень 04, 2013

|

Рубрика:

NASA: супутники на Android

Ще 2011 року Американська космічна агенція NASA закінчила створення нового покоління міні-супутників Spheres, керуючим елементом яких є смартфон Nexus S на платформі Android. Після двох років успішної експлуатації розробники Android-супутників оприлюднли подробиці того, як NASA вдалося запустити Android на орбіту.

Зазначається, що проект було завершено всього за півроку й супутники на Andrоid були успішно випробувані в реальному космосі вже в листопаді 2011-го. Наразі два з них використовується на Міжнародній космічній станції (МКС) для вимірювання рівня шуму й радіації, а також як камери-телероботи.
Марк Місіре, керівник проекту конструювання Android-супутників, розповів, що розробка супутників Spheres мала на меті роботизацію космічних досліджень, які досі управляються, в основному, людиною. Союз супутника та смартфона, за словами д-ра Місіре, дозволяє дослідному девайсу стати самокерованим. Ба більше, інтегрований смартфон надає супутнику вбудовану камеру для відео та фото, достатньо потужний процесор для обчислень, а також зв’язок із космічною станцією й центром управління польотами через Wi-Fi. «Ми розглядаємо супутники Spheres як роботів, яким потрібен «мозок», — наголосив Марк Місіре. — Ось тут на думку й спадає смартфон на базі Android».
Вибір випав на смартфон із лінії Nexus, зокрема, щоби запобігти труднощам, спричиненим сторонніми змінами виробників. В агенції зазначають, що відкритий код системи дав команді творців супутника змогу впоратися з ключовою проблемою інтеграції смартфона — відсутністю синхронізації з комп’ютерами в Центрі управління польотами й на самій МКС. У космічній агенції похвалилися, що їхній дослідницький центр NASA Ames розташований усього за три милі від штаб-квартири Google, завдяки чому вчені могли напряму отримувати допомогу від безпосередніх творців Android.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply