Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Наносупутник, зроблений у КПІ, вийшов на орбіту

Автор:

|

Червень 08, 2017

|

Рубрика:

Наносупутник, зроблений у КПІ, вийшов на орбіту

На минулому тижні команда з Національного університету «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (КПІ) встановила радіозв’язок і розпочала налагодження окремих підсистем створеного ними наносупутника PolyITAN-2. Напередодні прес-служба КПІ зазначила, що цей супутник вийшов на власну навколоземну орбіту з Міжнародної космічної станції (МКС). Додамо, що на МКС наносупутник КПІ з мису Канаверал (штат Флорида) доправила ракета ATLAS-5.
Космічний апарат створили в межах міжнародного космічного проекту QB50 під загальною координацією Інституту гідродинаміки фон Кармана (Бельгія). Так українські учені спільно із колегами хочуть посприяти дослідженню кліматичних змін. Проект розпочали в рамках Програми Європейської комісії FP7 ще 2012 року.
Це вже другий наносупутник, створений командою з КПІ для цього проекту. 2014-го було створено і виведено на навколоземну орбіту наносупутник PolyITAN-1. Уже третій рік цей космічний апарат продовжує успішно працювати на навколоземній орбіті і регулярно передає дані до центру управління польотом КПІ. Цей інноваційний проект став можливим завдяки інвестиційній підтримці компанії Boeing і венчурних фондів ім. академіка Михалевича та Костянтина Калініна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply