Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

«Кассіні» вперше пролетів між Сатурном і його кільцями

Автор:

|

Травень 04, 2017

|

Рубрика:

«Кассіні» вперше пролетів між Сатурном і його кільцями

Минулого тижня космічний зонд «Кассіні» вперше пролетів між Сатурном і його системою кілець. Це був ризикований маневр, позаяк будь-яка велика частка пилу могла пошкодити прилади апарату і змінити його траєкторію. «Кассіні» опинився на висоті 3 тис. км над щільними шарами атмосфери планети і майже за 5 тис. кілометрів від внутрішнього D-кільця.
Такий сценарій фінального етапу був обраний командою місії, щоб вирішити відразу кілька завдань — провести вимірювання гравітаційного та магнітного полів планети, хімічного складу кілець, а також убезпечити супутники Сатурна від випадкового «зараження» земним життям. Вважається, що деякі мікроорганізми могли пережити 20-літню подорож апарату в космосі. Оскільки запас палива, необхідного для маневрів зонда майже закінчився, скоро «Кассіні» може стати некерованим. Тому команда місії вирішила завершити роботу апарату керованим падінням в щільні шари атмосфери Сатурна. Це станеться 15 вересня ц. р.
Цікаво, що на честь такої події Gооgle розмістив на головній сторінці свого пошукового сервісу дудл із «Кассіні», що пролітає між кільцями й атмосферою Сатурна.

Володимир Королів

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply