Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Існує мільярд позаземних цивілізацій!

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Існує мільярд позаземних цивілізацій!

Космічний телескоп NASA Kepler усього за 136 днів виявив 1 235 екзопланет. Такі дані NASA було оприлюднено після обстеження доволі невеликої ділянки нашої галактики — Чумацького Шляху. У поле зору телескопа потрапило не більше за чотирьохсоту частину небесної сфери, а саме — та зона, де розташоване сузір’я Лебедя.

«54 з 1 235 планет, швидше за все, перебувають у так званій зоні життя. Тобто комфортно розташовані біля своїх зірок. Як наша Земля. У крайньому випадку — як Марс», — констатують учені.

Зібрана інформація, яка стосується не тільки розміщення планет, а і їхніх розмірів, дала змогу зробити статистичні висновки й побудувати на їх основі комп’ютерну модель. А за її допомогою — підрахувати, скільки ж світів може бути «населеними».

«Модель населеності в межах галактики Чумацький Шлях», — так назвав своє дослідження Мішель Гованлок із Гавайського університету. І, згідно зі здійсненими розрахунками, 1,2 % зірок у нашій галактиці повинні мати при собі населені планети. «Якщо згадати, що зірок у Чумацькому Шляху — близько

100 млрд, то планет, здатних підтримувати життя, набереться понад мільярд», — припускають науковці.

Д-р Гованлок урахував і те, що в якихось зірках міг настати місцевий «кінець світу» — на зразок близького вибуху наднової, що знищує радіацією все живе. Але навіть такі події, які, як виявилося, не такі вже й рідкісні в нашій галактиці, несуттєво скорочують кількість потенційно населених світів. «Чумацький Шлях — настільки старий, що планеті, яка втратила життя, бракує часу, щоби відродити її й довести до дуже високого рівня. Аж до цивілізованого», — додав Мішель. Створена модель демонструє, що ближче до центру галактики шанси знайти населені планети є вищими, ніж на околицях.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply