Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Хто відстежуватиме астероїди?

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Хто відстежуватиме астероїди?

Канада запустила в космос перший у світі орбітальний телескоп для відстеження астероїдів. Старт відбувся 25 лютого, о 7.20 за часом атлантичного узбережжя Північної Америки. Супутник NEOSSat, призначений для спостереження за навколоземними об’єктами, вивела на геостаціонарну орбіту індійська ракета-носій, запущена з космодрому Шріхарікота, розташованого на острові в Бенгальській затоці.

NEOSSat — не тільки перший канадський космічний телескоп, а й перший на світі пристрій, спеціально сконструйований для виявлення та відстеження астероїдів. Здійснюючи виток навколо Землі за 100 хвилин, він скануватиме космічного простору поблизу Сонця з метою зафіксувати ті астероїди, які зараз фактично неможливо знайти іншими способами. Крім того, новий супутник здатний відстежувати ситуацію з орбітальним сміттям, і це буде його другим завданням.
Орбітальний телескоп NEOSSat створювався канадськими інженерами на замовлення Канадського космічного агентства й Міністерства оборони країни зі застосуванням останніх досягнень космічних технологій. Маса апарата — усього 65 кг, його оснащено відносно невеликим телескопом діаметром — 15 мм. Розташування пристрою над Землею на висоті приблизно 800 км дасть змогу виявляти ледь видимі сліди астероїдів.
Створення космічного апарата коштувало 25 млн CAD. У нього немає рухової установки, супутник оснащено лише сонячними панелями. Для функціонування йому потрібно всього 80 ват енергії.
Разом із супутником NEOSSat на геостаціонарну орбіту також було відправлено перший канадський військовий супутник «Сапфір» і два наносупутники. Завдання «Сапфіра» — відслідковувати об’єкти на навколоземних орбітах, аби не допустити зіткнень між супутниками або супутників – із космічним сміттям. Наносупутники, сконструйовані в Лабораторії космічних польотів при Торонтському університеті, устатковані телескопом і призначені вести спостереження за найяскравішими зірками Всесвіту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...