Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Гарпун для знищення космічного сміття від Airbus

Автор:

|

Квітень 05, 2018

|

Рубрика:

Гарпун для знищення космічного сміття від Airbus

Зламаний супутник Envisat, дев’ятитонний шматок космічного сміття, який вийшов з-під контролю Європейської космічної агенції (ЄКА), — лише мала частина непотребу, який обертається навколо Землі. Airbus обіцяє прибрати з орбіти саме цей шматок непотрібного металу.
Фахівці компанії створили гарпун, який теоретично повинен проколоти супутник і втягнути його в атмосферу, де той згорить. «Якщо наш гарпун зможе впоратися з Envisat, то в змозі зібрати будь-який космічний мотлох, в т. ч. горішні щаблі ракет, які досі залишаються на орбіті, — заявив Алестер Вейме, провідний інженер проекту.
Гарпун вже випробували на землі, де він «розрізав метал, як масло». У космосі ним планують вистрелити зі супутника, який контролюють наземні служби.
ЄКА напружено працює над пошуком оптимального способу очищення космосу від сміття. В квітні агенція має намір запустити експериментальний супутник RemoveDebris із магнітною сіттю для мотлоху на орбіті. Разом із ним для випробування в невагомість вирушить і маленький гарпун Airbus.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply