Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

Експеримент з імітації перебування на Марсі завершили

Автор:

|

Жовтень 05, 2017

|

Рубрика:

Експеримент з імітації перебування на Марсі завершили

Марс на Гаваях

Нещодавно завершився восьмимісячний експеримент, під час якого шестеро дослідників жили в умовах, схожих на марсіанські. Експеримент проходив в районі вулкана Мауна-Лоа на Гаваях. Учені Джошуа Ерліх, Лаура Ларк, Сем Пайлер, Браян Рамос, Джей Бевінґтон та Анслі Барнард були замкнені в спеціальному модулі у січні ц. р. Після виходу з купола дослідники поїдали свіжі тропічні фрукти, овочі та запіканку з яєць, оскільки під час експерименту харчувалися виключно спеціальною «космічною» їжею.
Дослідники виходили назовні лише в космічних скафандрах, аби взяти зразки ґрунту і провести геологічні дослідження. Крім цього, при відправці повідомлень із наукового модуля існувала 20-хвилинна затримка — саме стільки часу потрібно сигналу з Марса, щоб дістатися до Землі. «Ми дізналися, що конфлікти, навіть у кращих командах, все одно будуть виникати. Справді важливо мати екіпаж, в якому стійкі і люди, і сама група, здатна працювати з таким конфліктом», — повідомила Кім Бінстед, професор Гавайського університету та провідний дослідник проекту.
Для боротьби зі стресом використовували пристрої віртуальної реальності — учасники могли за бажанням переміститися на тропічний пляж або в інший комфортний простір. Приміщення, в якому жили і працювали учасники експерименту, обмежувалося куполом площею 111 кв. м. Під час дослідження контролювався психологічний стан учасників. Це відбувалося як за допомогою усних опитувань і заповнення особистих щоденників, так і спеціальними датчиками, які вони постійно носили. Ці пристрої, зокрема, реєстрували рівень голосу та могли визначати, чи уникають учасники один одного. Учасникам пропонувалося виконувати спеціальні завдання для перевірки їхньої сумісності та рівня стресу.
Проект був п’ятим у серії з шести досліджень Hawaii Space Exploration Analog & Simulation (HI-SEAS), що їх Гавайський університет проводить на замовлення NASA. Космічна агенція виділила для фінансування цієї фази експерименту HI-SEAS 2,5 млн USD. Фахівці сподіваються, що отримані дані допоможуть краще підбирати склад експедиції на Марс, яка триватиме два-три роки. NASA планує запустити таку експедицію до 2030-го.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...