Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Секретний план Суркова з поділу України

Автор:

|

Листопад 10, 2016

|

Рубрика:

Секретний план Суркова з поділу України
Владислав Сурков

Владислав Сурков

В авторитетній аналітичній групі Bellingcat вважають, що є багато причин вважати поширений гакерами архів поштової скриньки Владислава Суркова, «сірого кардинала» Кремля, за 2013-2014 рр. справжнім.

СБУ дещо підтвердила
В Україні не вщухає полеміка з приводу оприлюднення в Інтернеті фрагментів листування підлеглих Владислава Суркова, помічника президента Російської Федерації (РФ). Їх поширює з 24 жовтня група українських гакерів, яка жартома іменує себе «КіберХунтою».
Неабияку увага до цих фрагментів не могла не викликати та обставина, що, за словами гакерів, зокрема вони натрапили серед листування п. Суркова зі своїм помічником Павлом Карповим, котрий задля конспірації підписується псевдонімом «Павлов Микола Миколайович», на план невідкладних заходів щодо дестабілізації в найкоротші терміни суспільно-політичної ситуації в Україні під кодовою назвою «Шатун».
CyberJunta наголосила, що найсприятливіший періодом для реалізації цього плану її автори вважають період із листопада 2016-го до березня 2017 року, а домогтися ним сподіваються дочасних парламентських виборів в Україні, у результаті яких у Верховну Раду нібито мають зайти партії, які декларують досягнення миру на Донбасі, а в перспективі зможуть реалізовувати й інші цілі, наприклад зірвати вступ до НАТО.
25 жовтня Олександр Ткачук, керівник апарату голови Служби безпеки України (СБУ), запевнив, що в СБУ вже встигли провести експертизу оприлюдненого гакерами, в результаті якої дійшли висновку, що зміст їхніх окремих файлів збігається з тим, на що натрапили під час обшуку на Закарпатті сепаратистів, завербованих російськими спецслужбами. Юрій Тандіт, радник голови СБУ, також заявив, що «інформація, опублікована гакерами, підтверджується», за його словами, «як мінімум, за кількома епізодами», відтак, запевнив, що «правоохоронці мають намір діяти в рамках карного провадження, відкритого за цим фактом».
Однак, коментуючи можливість використання документів, Олексій Гарань, політолог і професор Києво-Могилянської академії, наголосив у коментарі «Радіо Свобода» що РФ завжди зможе ставити під сумнів достовірність даних зі зламаної скриньки. Втім, їхня цінність в іншому, вважає професор, листи можна використати для роботи із громадськістю та засобами масової інформації в західних країнах.
Олексій Гарань також вважає, що «ті, хто на Заході займаються виробленням реальної політики, вже це знають». «Тому гадаю, що це може використовуватися скоріше як додатковий інструмент, який ще раз розкриває роль РФ у цьому конфлікті. Принципово про це відомо. Ці дані можна використати як додатковий аргумент під час перемовин у Мінську», — запевнив він.

Суміш правди та фейків
Ерік Тоулер, журналіст авторитетної аналітичної групи Bellingcat, запевнив у коментарі для «Радіо Свобода», що є багато причин вважати поширений гакерами архів поштової скриньки п. Суркова за 2013-2014 рр. справжнім. Дослівно ж він зазначив: «Це близько гігабайта файлу даних Outlook, в ньому ви можете подивитися всі листи, адреси, вихідні та вхідні повідомлення, чернетки — все. Одна з причин автентичності, це те, що ви можете переглянути дані в електронній пошті, і побачити, коли був відправлений лист, через який сервер, на які IP-адреси, тобто всі технічні дані для 2 тис. електронних листів. Є багато дрібних деталей, і загалом дуже багато інформації, сотні та сотні щотижневих брифінгів. Є багато дуже незначних дрібних подробиць, таких, що якщо б хтось намагався це підробити, вони б це просто опустили. Це, наприклад, запрошення, які п. Сурков отримував на обід, на всілякі арт-шоу тощо». Щоправда, п. Тоулер сумнівається щодо скан-копій плану «Шатун», адже в архіві їх не знайшов. На його думку, вони можуть виявитися підробкою.
Дмитро Гнап, ведучий телепрограми «Слідство.Інфо», також попередив: «Попередній аналіз матеріалів зі зливу показав — там достовірні на вигляд документи перемішані з тими, що набагато більше нагадують фейки. Є, зокрема, і план «Шатун». Така суміш правдоподібної та відверто неправдивої інформації, шкодить довірі до решти даних».
Ті, хто хоча б побіжно ознайомилися з оприлюдненим групою CyberJunta, зауважили низку українізмів. Однак про те, що оприлюднене «КіберХунтою», радше, не є підробкою, заявили й інші експертні групи. Приміром, Atlantic Council та «InformNapam».
Справжність листування помічників п. Суркова підтвердив і один із його фігурантів, котрий живе в Лондоні, — російський бізнесмен Євген Чичваркін, адже серед опублікованих гакерами фрагментів зокрема була надіслана ним Владиславу Суркову чернетка рецензії на книгу Натана Дубовицького (літературний псевдонім Суркова. — Ред.).
Відтак у лондонському часописі The Times констатували, що українські гакери опубліковали «тисячі засекречених електронних листів, якими обмінювалися радники президента Путіна й які свідчать про спроби Кремля розколоти сусідні держави». У британському виданні також резюмували: «Злам пошти викриває те, що Москва контролює проросійські відколоті реґіони в Україні, Молдові та Грузії. Електронні листи п. Суркову показують, що до Кремля зверталися з проханнями схвалити призначення на міністерські посади, закони і навіть заяви для преси нібито «незалежних державних утворень».

«Відіграє свою роль»
Тим часом 3 листопада CyberJunta оприлюднила другу частину листування помічників п. Суркова та наголосила, що опубліковані нею дані свідчать про плани РФ федералізації України. Адже зокрема в листуванні присутні проекти мап України з можливим поділом на «Новоросію», «Малоросію» та «Галичину». При цьому «Галичина» в одному з варіантів входить у федералізовану Україну, а в іншому є окремою державою.
Водночас гакери натрапили й на свідчення провалу кремлівських планів. Приміром, Михайло Маркелов, голова комітету нижньої палати російського парламенту, спершу виклав в одному з листів до п. Суркова план роздмухування заворушень у Харкові, а вже в іншому нарікав на те, що проект «Повстань, Харків» був провалений, оскільки населення міста проігнорувало чутки, що українські націоналісти мають намір чинити криваві напади на російськомовних. Та все ж п. Маркелов не зрікся надії на повстання в Харкові, хоч і повідомив, що «багато «бійців опору» були заарештовані в цьому місті, або ж ці агенти втекли до Москви чи в до терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР).
Крім цього, з листування помічників кремлівського «сірого кардинала» випливає, що прийняття рішень про призначення кандидатур на керівні посади в проголошеній російськими окупантами на Донбасі «Луганській народній республіці» (ЛНР) також погоджують із Кремлем. Зокрема 15 грудня 2015 року Владиславу Суркову висилали звідти списки, а також резюме кандидатів на посади в терористичній ЛНР. Із листування помічників Суркова також випливає, що він контролював ринок палива на окупованих російськими військами теренах Донбасу.
А 4 листопада Василь Грицак, глава СБУ, підтвердив оприлюднене гакерами. За його словами, його колеги також дізналися про плани Кремля дестабілізувати ситуацію в 10-15 реґіонах України. Він також уточнив, що акції антидержавного характеру запланували на період із 4 до 20 листопада ц. р. Зокрема, за словами генерала Грицака, Москва проплатила акції протесту проти підвищення подорожчання комунальних послуг у всіх великих містах України.
Тим часом політологи висловлюють різні версії з приводу гучного «зливу». Зокрема, на думку Вадима Карасьова, директора Інституту глобальних стратегій, серйозних наслідків він не матиме, але все ж свою роль відіграє. «Довести, справжні листи чи ні, гадаю, не можна. Та це й неважливо. Гакерська війна — одна з форм гібридної. Головне — ці листи показують, що події в Україні — не внутрішній конфлікт, як це бачать німці та французи, а зовнішній», — вважає політолог.
Інші експерти більше схильні до конспіративних версій. Приміром, Олексій Якубін звертає увагу на те, що в листах згадуються конкретні партії та прізвища депутатів від «Блоку Петра Порошенка», однак, за його словами, «не фігурує «Народний фронт», він же найактивніше розкручує тему листів». Володимир Цибулько також вважає, що, «за стилістикою листів більш схоже, що вони писалися в Україні».
На думку ж політичного експерта Миколи Спиридонова, «головна мета цього фейку — дискредитувати будь-протестний рух в Україні. І будь-яку критику влади».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply