Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Що запобігає раку грудей?

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Що запобігає  раку грудей?

Дослідники з Університету Північної Кароліни в Чапел-гілл з’ясували, що фізичне навантаження навіть невеликої інтенсивності до та після менопаузи здатне запобігти розвитку раку грудей у жінок, якщо водночас кон­тролювати й свою вагу.

Лорен Мак-Калло, док­торант Школи ґло­бальної охорони здоро­в’я при університеті, та її колеґи шукали зв’язок між нереґулярною фізичною активністю в різні моменти життя та ризиком розвитку раку молочної залози. Дослідження проходило за участю 1 504 жінок із раком грудей (233 — із неінвазивною формою, 1 271 — з інвазивною формою) і 1 555 жінок без онкологічного діагнозу віком від 20 до 98 років, які брали участь також у проекті з вивчення раку з точки зору впливу навколишнього середовища.

Жінки, які займалися фізичними вправами як протягом репродуктивного періоду, так і після менопаузи, мали низький ризик розвитку раку грудей. Зокрема, пацієнтки, що були фізично активними від 10 до 19 годин на тиждень, отримували найбільший ефект — приблизно 30 % скорочення ризику. Оцінка зниження ризиків була проведена для всіх рівнів інтенсивності фізичного навантаження. Виявилося, що вправи зменшують ризик виникнення певних форм раку молочної залози, пов’язаних із гормональними рецепторами, найпоширеніших типів пухлини серед жінок США.

«Спостереження за зниженням ризику для жінок, які виконували вправи в період після менопаузи, особливо обнадійливе для людей літнього віку», — вважає д-р Мак-Калло.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply