Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Робот-воротар

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Робот-воротар

Студенти-інженери з університету Халіфа в місті Шарджі в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) сконструювали робота-воротаря, який, за їхнім задумом, тренуватиме дітей замість справжнього голкіпера на практичних заняттях.

Четверо юнаків, які вивчають електроніку, створили робота для конкурсу Інституту інженерів і електроніки, що проходив у ОАЕ, і виграли його головний приз. За їхніми словами, під час спорудження «прототипу» робота використовувалися найпростіші матеріали: дерев’яні планки й алюмінієві бруски.

За допомогою вмонтованої камери робот робить знімок, на якому програми, що розпізнають фотографії, починають шукати м’яч. Щойно програма виявляє, що м’яч спрямований у ціль, візуальна система пристрою оцінює напрямок польоту м’яча й точку, у яку він потрапить. Ця інформація передається інтелектуальній системі робота, тобто в спеціальне комп’ютерне обладнання, яке потім подає відповідні команди для двигуна, щоби зрушити «голкіпера» на спрогнозовану траєкторію руху м’яча та відбити удар.

Незважаючи на настільки складну систему, «робоголкіпер», як назвали свій винахід студенти, виявився одним із найпростіших проектів, що брали участь у конкурсі. «Ми перемогли, тому що зуміли відбити 90 % ударів у ціль. У конкурсі були інші команди з витонченішими пристроями, але наш був простіший і мобільніший, а найголов­ніше — виконував своє завдання», — розповів Мухаммад Люей Хаммаді, один зі студентів. Зараз молоді винахідники зайняті пошуком інвесторів, які допомогли б у фінансуванні збільшеної копії робоголкіпера. «Наша ідея — збільшити робота, аби він зміг тренувати дітей на практичних заняттях замість справжнього воротаря», — каже п. Хаммаді.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply