Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Робот відтворює ходу людини

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Робот відтворює  ходу людини

Американські вчені Тереза Клейн і Ентоні Льюїс створили робота, який біо­логічно точно відтворює ходу людини. За його рухи відповідає найпростіша модель нейронної мережі, що контролює «м’язи» під час ходіння. У спинному мозку ссавців розташована нейронна мережа, що дозволяє ходити в «автоматичному» режимі, не думаючи про те, як зробити крок, — так званий центральний генератор упорядкованої активності (CPG). CPG чергує періоди збудження й гальмування різних мотонейронів. За допомогою зворотного зв’язку мозку з руховим апаратом коригування руху може відбуватися під час цього процесу.
Найпростішою моделлю CPG слугує мережа, що складається лише з двох нейронів, які не можуть виробляти ритмічних сиґналів поодинці, а діють лише в парі. На основі цієї двонейронної моделі
д-р Клейн і д-р Льюїс створили роботизовані ноги, які біологічно найточніше відтворюють людську ходу. CPG подає сиґнали «м’язам» робота, які складаються з двигунів Robotis RX-28 і ременів. Вбудовані в кінцівки сенсори виконують роль системи зворотного зв’язку. «Ця нейронна мережа є основ­ним елементом CPG і допомагає пояснити, як у людей із пошкодженим спинним мозком після певних видів стимуляції відновлюється втрачена здатність ходити», — зазначила Тереза Клейн.
Крім того, за допомогою цієї моделі дослідники намагалися з’ясувати, як діти навчаються ходити. На їхню думку, малюки спочатку використовують найпростішу нейронну мережу, подібну до тієї, що вбудована в їхнього робота, а вже потім «навчають» цю систему складніших рухів. Це пояснює також, як діти, котрі не навчилися ходити самостійно, можуть виконувати прості рухи на біговій доріжці.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply