Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Покажи своє взуття — і я скажу, хто ти

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Покажи своє взуття — і я скажу, хто ти

Що може розповісти про людину її взуття? Американські науковці пропонують свою, підкріплену дослідженням, відповідь на це запитання. Ще славетний детектив Шерлок Голмс за допомогою лишень одного погляду на черевики міг установити, що перед ним — справжня леді або ж шахрайка, вбрана в дорогу сукню. Нове дослідження, проведене в Канзаському університеті, пропонує піти далі, виявляючи за допомогою взуття психологічні проблеми або політичні погляди його власника. У межах проекту науковці зібрали фотографії взуття 208 учасників віком від 18 до 55 років. Крім того, люди мали заповнити анкети із запитаннями, де йшлося про вік, стать, прибутки та психологічні характеристики.

Ще одна група зі 63 студентів потім дивилася фотографії, оцінюючи як особисті дані, так і інформацію про інтереси й приватні проблеми об’єктів. Таким чином Омрі Гілліс, головний автор дослідження, дійшов висновку: «Взуття передає мінімальну, але важливу інформацію про його власників». Так, наприклад, чоботи можуть указувати на аґресивний настрій їхнього носія.

Дослідження також підтвердило стереотип, що люди, які багато заробляють, носять дороге взуття, екстраверти тяжіють до яскравої взуванки, яка одразу привертає до себе погляди оточення. А особи, які впродовж багатьох років утримують свої черевики, туфлі та чоботи в ідеальній чистоті, є сумлінними.

Носіїв доглянутого й вичищеного взуття науковці також називають людьми, які не впевнені у своїх стосунках і мають страх, що їх покинуть. Вони дуже переймаються тим, що про них подумають інші. «Найнеймовірнішим у цих результатах є те, наскільки точно опитані змогли оцінити проблеми у взаєминах носіїв такого взуття», — пояснила Лора Науманн із Sonoma State University в Каліфорнії.

Але взуття, на думку авторів дослідження, може видати інформацію не лише про особисті проблеми чи таємниці, а й про політичні вподобання й особливості світогляду. Так, наприклад, людям із ліберальними поглядами приписують любов до пошарпаного дешевого взуття. Омрі Гілліс пояснює, що це пов’язано з практичністю таких черевиків і символічним посланням, про яке сиґналізує взуття.

Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply