Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Пластмаса, що змінює фактуру

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Пластмаса, що змінює фактуру

Дослідники з американського Університету Дюка представили технологію управління поверхнею полімерів. Автори роботи показали, що за допомогою електричної напруги можуть довільно маніпулювати фактурою великих і вигнутих листів пластмаси. На їхній поверхні можуть виникати випадково розташовані складки й кратери різної форми або вирівняні складки, кратери, лінії та кола.

Розмір цих деталей може варіюватися від частки мікрометра до міліметра — усе залежить від рівня прикладеної напруги. Нарешті, увесь матеріал можна повернути до початкового гладкого стану. Цікаво також, що всі перетворення тривають лічені мілісекунди.

Нову технологію вчені назвали динамічною електростатичною літографією, на противагу вже відомій електростатичній літографії, за якої висока напруга, що підводиться до полімеру за допомогою електродів, формує на його поверхні рельєф, але тільки один раз і назавжди. Експериментатори з Університету Дюка змогли зробити такий процес оборотним, підбираючи правильні параметри впливу.

Розробники нового методу кажуть, що в перспективі він може привести до появи рукавичок зі змінним ступенем шорсткості, які будуть незамінними, припустімо, у скелелазінні. Інші ймовірні напрямки розвитку технології — камуфляж, поверхня якого самоочищається, мікропотокові системи, системи керованого випуску ліків тощо.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...