Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

«Пізнай свій рідний край» — зима

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

«Пізнай свій рідний край» — зима

Зимова програма Злученого українського американського допомогового комітету (ЗУАДК) «Пізнай свій рідний край» є найулюбленішою серед дітей в Україні. Що може бути приємнішим — подорож на засвічення головної ялинки містами західної України чи захоплюючі мандри в засніжених карпатських селах Івано-Франківщини під час святкування Різдвяних свят? Такі мандрівки, що надають можливість знайомитися з мальовничими місцевостями України, брати участь у народних обрядах, вивчати традиції та виростати національно свідомими громадянами, розвіюють стереотипи про протистояння схід-захід.
Цього року в Різдвяний період 45 дітей із Придністров’я й 20 з Одещини мали нагоду побувати в Карпатах на Івано-Франківщині й у місті Тернополі. Їхні листи-подяки — це дивовижні візерунки творчості дитячої уяви та душі, сповнені захоплення гірською красою казково-сивих Карпат, вдячності за організовані екскурсії. Ось кілька уривків із листів подяки:
«Мене дуже вразила поїздка в західну Україну. Краса заходу нашої країни – дуже чарівна. Було дуже цікаво дізнатися і порівнювати їх традиції з нашими. Я в захваті від Карпат. Там так гарно, що усмішка до кінця дня не сходила з моїх вуст. Було дуже багато снігу, який лежав на землі та який падав. Я почувалася, як у казці!»
Софія Флора, м. Роздільна Одеської області
«Дуже сподобалася поїздка на Буковель, було багато снігу і незабутніх вражень. Цікавими були відвідини Яремча, Коломиї, де зберігаються народні традиції та ремесла. Де ще можна побачити Музей писанок? Цікавими були екскурсії в Івано-Франківську, який зберіг український колорит і гостинність. Дякую за незабутню подорож».
Данило Шелепало, м. Южне Одеської області
«Зимові канікули 2013 року мені особливо запам’яталися. Поїздка в західну Україну, у старовинне та молоде місто Тернопіль, залишилася в пам’яті гарною згадкою. Особливо запам’яталася красота Почаївської лаври. Сім’я, яка нас прийняла, робила все можливе, щоби ми більше взнали про звичаї й традиції Різдва на Тернопіллі, їм було цікаво слухати наші розповіді про те, як у нашому краї святкують славне свято. Святвечір ми провели в колі людей, які нам стали рідними. Ми жартували, їли кутю, гралися й почувалися, ніби вдома. Дуже вдячна ЗУАДК за підтримки та фінансування нашої подорожі, за турботу про українських дітей».
Світлана Браславська, м. Бендери (Придністров’я)
«Мене звати Малай Катерина. Усього лише півтора року тому я вирішила вивчати українську мову і прийшла навчатися в українську гімназію № 3 ім. І. Котляревського м. Бендер. Тут я знайшла нових друзів, а головне, що я щиро полюбила українську мову. Я в захваті від поїздки в Тернопіль. Мені все сподобалося. Нас дуже добре прийняли. Тернопіль зачарував мене своїми традиціями і культурою, ми попали якраз в той період, коли всі святкують Різдво. Я також побачила народні різдвяні традиції. Ми побували на плoщі, де стояв великий казан з кутею. Ми скуштували тернопільську кутю, і вона мені здалась найсмачнішою. Більше за все мене вразило те, що там так збереглися традиції святкування. Нас дуже гарно приймали в сім’ях, дуже добре годували. Наші страви відрізняються трохи від їхніх. Додому їхати не хотілося. Дуже хочеться повернутися сюди влітку й побачити зелене місто Тернопіль. Я вдячна ЗУАДК за підтримку та фінансування нашої подорожі. Завдяки вашій участі я відкрила для себе нову Україну, де живуть доброзичливі, щирі та гостинні люди з високою духовністю».
Катерина Малай, м. Бендери (Придністров’я)
«Мене звуть Ілоною. Я народилася в Україні та вважаю себе українкою, хоча мої батьки за національністю не є українцями: мама — росіянка, батько — молдованин, а от бабуся — українка. Так сталося, що ми переїхали в Бендери в Придністров’ї. Мені завжди дуже хотілося поїхати в західну Україну саме взимку. Але я й мріяти не могла про те, що потраплю саме в Тернопіль. Я дуже багато чула про це місто від своєї бабусі, яка колись тут проживала. Так склалася її доля, що ще в дитинстві вона покинула ці місця, але свою любов до рідних місць передала нам, своїм онукам. Наша поїздка була для мене дуже цікавою й пізнавальною. Побувати в Почаївській лаврі — то мрія кожного, у мене вона здійснилася. Відвідали також і Збаразький замок і ніби на деякий час перенеслися в середньовіччя. А в останній день вдалося нам побувати й на Святі куті. Такого дійства ми ще не бачили! У величезному казані – кутя! Заглянули й в Український дім, де демонструвалася виставка дідухів, вертепів. У церкві Святого апостола Петра вразила нас своїми розмірами й композицією величезна шопка. Ми були зачаровані. Дух Різдва витав над Тернопільською землею в ці святкові дні. Ми раді були познайомитися й потоваришувати з нашими ровесниками, які стільки уваги приділяли нам і старалися все робити для того, щоби ми побільше взнали про їх рідний край. Тож прийміть, шановні добродійки і добродії, велику щиру подяку від нас, учасників програми «Пізнай свій рідний край», із побажаннями вам особисто і вашим родинам Божої благодаті, здоров’я і щастя. Хай береже Вас Бог!»
Ілона Морараш, м. Бендери (Придністров’я)
Зараз в Україні влада штучно намагається ділити українців на схід і захід, але ці учасники програми «Пізнай свій рідний край» мали нагоду наочно переконатися в тому, що такого поділу нема, є хіба інакші звичаї, традиції, культура. Ці діти знайшли спільну мову, і це є запорукою порозуміння й толерантності між усіма реґіонами України.
ЗУАДК 2013 року знову буде продовжувати цю програму, і тому звертаємося до вас і закликаємо стати її спонсором. Ваше жертвенне спонсорство приспішить виховання національно свідомого молодого покоління громадян Незалежної України.
Просимо зголошувати своє спонсорство до канцелярії ЗУАДК: United Ukrainian American Relief Committee (UUARC), 1206 Cottman Ave * Philadelphia, PA 19111 * тел: 215-728-1630 * www.uuarc.org

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...