Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Новий «нано-формат» SIM-карт

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Новий «нано-формат» SIM-карт

Європейський інститут телекомунікаційних стандартів (ETSI) затвердив специфікацію «четвертого форм-фактора» (4FF) — нового стандарту SIM-карт. Рішення було ухвалене на засіданні ETSI в японському місті Осаці. Судячи з усього, для еволюційного розвитку стандарту SIM-карт інститут обрав рішення, яке підтримувала компанія Apple й котре має умовну назву nano-SIM.

Хоча в повідомленні ETSI прямо не говориться про дизайн, на якому наполягали «яблучники», розміри карти збігаються з тими, що містилися в заявці виробника iPhone. Конкуренти Apple — Nokia, RIM і Motorola Mobilty — пропонували робити нові SIM-карти з іншими розмірами. Їхнє рішення вже кілька років відоме як micro-SIM.

Формат nano-SIM, лобійований Apple та провідними європейськими стільниковими операторами, був запропонований німецькою компанією Giesecke & Devrient, що близько 20 років тому створила першу «сімку», офіційна назва якої — mini-SIM. В Apple визнали nano-SIM найперспективнішим рішенням, хоча карти формату «мікро» вже використовуються в її мобільних пристроях (а також у смартфонах Nokia Lumia). Очікується, що перші мобільники з підтримкою nano-SIM з’являться вже цього року. Карти nano-SIM будуть приблизно на 40 % менші за micro-SIM: завдовжки 12,3 мм, завширшки 8,8 мм і завтовшки 0,67 мм.

Зменшення розміру SIM-карти дає змогу заощадити простір усере­дині смартфона, використовуючи його для інших потреб. Прийняття стандарту було дещо ускладнене розбіжностями, що виникли між членами спеціальної комісії ETSI — Apple та її конкурентами на мобільному ринку, через що голосування щодо стандарту відбулося на кілька місяців пізніше за запланований термін. Так, представники Apple заявляли: якщо буде схвалено запропонований ними варіант, то компанія зробить ліцензію на використання nano-SIM безкоштовною для виробників мобільних пристроїв.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply