Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

Нові наслідки глобального потепління

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

Нові наслідки глобального потепління

Унаслідок глобального потепління, принаймні, третина льоду в горах Гімалаї та Гіндукуш розтане в цьому столітті, руйнуючи річкові потоки, життєво важливі для населення. Цей гірський масив розташований у вісьмох країнах — від Афганістану до М’янми. Цей район — третє за величиною сховище льоду на планеті.
У новому звіті, який підписали 210 учених, підтверджують драматичне танення льоду вже в цьому столітті. Міжнародний центр комплексного розвитку гірських районів, який опублікував цю доповідь, прогнозує, що ці льодовики будуть і надалі втрачати величезну кількість льоду при нагріванні.
За найоптимістичніших умов більше третини льоду зникне до кінця ХХІ ст. Але за екстремальніших кліматичних сценаріїв, коли глобальні зусилля зі збереження клімату зазнають невдачі, дві третини цих могутніх льодовиків можуть зникнути зі загальною втратою льоду на 90 %. «З точки зору льодовиків, це не дуже гарна історія. Ви підіймаєтеся до льодовиків і бачите, що ознаки нещодавньої втрати досить істотні», — зазначив Джозеф Ши, один із провідних авторів доповіді та доцент кафедри екологічної геоматики в Університеті Британської Колумбії, котрий провів чотири роки в Непалі, спостерігаючи за тим, як лід тоншає, а в деяких випадках і зникає.
При потеплінні на два градуси за Цельсієм близько половини льодовиків реґіону Гіндукуш у Гімалаях, зникнуть до кінця ХХІ ст. Ці льодовики забезпечують водою десять річок і майже 2 млрд людей у горах і долинах цих річок. Прискорене танення льодовиків спершу може призводити до повеней, а потім, коли ресурси льодовика виснажаться, навпаки — до дефіциту води і посух.
Із 1970-х рр. Гіндукуш уже втратив 15 % крижаного покриву. Цей процес потепління залежить від висоти над рівнем моря. Зараз фахівці констатують, що температура в реґіоні підіймається з наростаючою швидкістю, хоча причина цього явища до кінця не зрозуміла.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply